Kaštanová mast uleví při otocích i křečových žilách. Její účinky na pokožku potěší nejen ženy

Jírovec má skvělé vlastnosti, které můžete využít ve svůj prospěch. Extrakt z kůry a plodů jírovce má léčivé účinky, proto se hodně často přidává do kosmetických prostředků. Mast z kaštanů pomůže od bolesti oteklých nohou nebo vás zbaví křečových žil. Jak můžete jírovec používat a jak si takovou kaštanovou mast snadno vyrobit doma?

Jak aplikovat kaštanovou mast?

Jírovec se pěstuje nejen u nás, ale také v sousedních zemích. Má spoustu vlastností, které naše tělo ocení. Používá se nejen v přírodní, ale také konvenční medicíně. Mast z jírovce je velmi oblíbená, protože obsahuje mnoho látek, jako je kumarin nebo escin, které podporují například zdravý vzhled pokožky nebo zbaví otoků a křečových žil na nohou. Escin patří mezi nejdůležitější látky v kaštanu.

Escin působí protizánětlivě, posiluje cévy, a tím pádem bude menší riziko, že se křečové žíly objeví. Přípravky, které obsahuje výtažek z jírovce, dokážou pomoci také od poškození kůže, takže je můžete používat v případě, že se vám udělají modřiny nebo máte drobné popáleniny. Zbavíte se díky němu také celulitidy. Mast z kaštanů ale můžete využít i na další zdravotní problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto šest skvělých triků vás přesvědčí, že kávová sedlina do koše rozhodně nepatří
Zdroj obrázku: Freepik

Bude kaštanová mast fungovat i na hemeroidy?

Kaštanová mast může pomoci i při hemeroidech, které jsou velkým problémem především těch, kteří mají sedavé zaměstnání a nemají dostatečný pohyb. Pokud jste si všimli, že máte tento problém, můžete ho začít řešit domácími způsoby. V opačném případě ale bude možná nutná operace.

Prvními příznaky hemeroidů jsou například ostrá bolest v řiti, pocit, že po návštěvě toalety nejste vyprázdnění, nebo hlen ve stolici. Kaštanová mast by měla pomoci, protože obsahuje látky, které působí analgeticky. Mast můžete používat také v případě, že máte drobný úraz. Neměla by se ale používat v oblasti očí, na pokožku obličeje ovšem vhodná je, protože pomůže proti ucpaným pórům.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/horse-chestnut#risks
Přidat na Seznam.cz