Jednoduchý trik odežene všechny mouchy pryč. Užijte si konečně domácí pohodu bez otravného bzučení

Ani nacházející podzim nepřesvědčil mouchy k tomu, že je na čase dát konečně pokoj. Jak zabezpečit dům, aby se mouchy a mušky do domu vůbec nedostaly? Rad je hned několik. Ale my přicházíme s jednou unikátní, která je podložena zkouškou světoznámého tiktokera.

Vůně, které mouchy odradí

Pokud nechcete používat kolem svého domu chemické postřiky, zkuste se zaměřit na vůně bylin a květin, které mouchy odradí. Mezi hlavní byliny s intenzivní vůní, kterou mouchy nesnášejí, patří například levandule, kapradiny nebo bazalka. Tyto rostliny můžete klidně zasadit do truhlíků a truhlíky naskládat na parapet. Díky intenzivní vůni se mouchy budou vašemu oknu vyhýbat obloukem. Můžete také použít aroma oleje, které je vhodné nakapat do difuzérů v blízkosti oken.

Pokus známého tiktokera

Nedávno se jeden z tiktokerů rozhodl vyzkoušet jednoduchý způsob, jak odradit mouchy. Stačilo jen naplnit sáček vodou a zavěsit ho do blízkosti otevřených oken. Po pár dnech, kdy byl průhledný sáček naplněný vodou zavěšený u okna, zjistil, že pokus opravdu funguje. Dva dny na to tento pokus vyzkoušeli také další nadšenci. Výsledky byly fenomenální.

Mohlo by vás zajímat:  Na Velikonoce připravuji jako pohoštění výhradně jenom tatarák. Zužitkuji na něj všechna vařená vejce od koledníků
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je možné, že pytlík naplněný vodou mouchy odradil?

Voda v sáčku odráží sluneční paprsky takovým způsobem, který mouchy odradí. Světlo a barvy z odrazu vody v sáčku nedělají mouchám a jejich velkým očím vůbec dobře. Odborníci doporučují do daného sáčku vložit ještě pár kusů mincí nebo vodu smíchat s citronovou šťávou či solí.

Kam sáček s vodou pověsit?

Vhodné je pověsit sáček v dostatečné výšce k otevřenému oknu nebo dveřím. Je vhodné jej pověsit dál od domu, aby se sáček brzy neprotrhl. Nebo zkuste vodu nalít raději pro jistotu do sáčků dvou. Je důležité, aby sáčky byly průhledné.

Zdroj: https://www.colonialpest.com/2013/03/28/can-you-repel-flies-with-water-filled-bags/
Přidat na Seznam.cz