Jarní úklid si zaslouží i domácí spotřebiče. Získají znovu lesk a jejich živostnost se prodlouží

Pořádný jarní úklid by měl zahrnovat i čištění domácích spotřebičů – lednice, pračky, myčky i trouby. Jak je tedy vyčistit správně a efektivně? Před čištěním je odpojte od napájení, abyste neublížili sobě ani jim. Začněte nejlépe ledničkou. Vyjměte potraviny a dejte je na chladné místo. Police vydrhněte vodou s citronovou šťávou a osušte utěrkou. Vnitřek lednice vymyjte směsí jedlé sody a vlažné vody.

Domácí prostředky místo chemických

K čištění mikrovlnné trouby použijte přírodní prostředky, protože potraviny by neměly přijít do styku s chemikáliemi. Nejsnazší metodou je vložení žáruvzdorné nádoby s vodou dovnitř a její ohřátí. Horká pára rozpustí mastnotu a nečistoty, které pak snadno setřete hadříkem. Použít můžete také směs jedlé sody, octa a vody v poměru 2 : 1 : 3. Papírovými utěrkami pak vytřete vnitřek trouby dosucha.

V myčce se při častém používání tvoří usazeniny a vodní kámen. Před jejím mytím vyjměte filtr a ostřikovací rameno. Oba díly důkladně umyjte ve vlažné vodě s mycím prostředkem. Vnitřek myčky vyčistěte citronovou šťávou a vodou. Těžko odstranitelný vodní kámen přetřete octem a vodou. Po dokončení všech kroků spusťte program myčky naprázdno, nezapomeňte dovnitř přitom vložit tabletu.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřnozí mazlíčci dávají čalouněnému nábytku zabrat. Díky jednoduchému postupu bude stále čistý
Zdroj obrázku: Freepik

Pračku zbavte kamene

Ani na pračku se nesmí zapomínat. Pokud vidíte, že se v ní nahromadil vodní kámen, nebo dokonce plíseň, je to známka toho, že pračka potřebuje důkladně vyčistit. Začněte tím, že vyjmete filtr a vydrhněte ho ve směsi octa a vody. To je velmi důležité, protože filtr zachycuje všechny nečistoty, které se z prádla uvolňují – vlasy, zvířecí chlupy nebo žmolky.

Další částí, kterou musíte umýt, je nádobka na prací prášek a gel. To udělejte zubním kartáčkem. Nezapomeňte také na těsnění, které otřete vlhkým hadříkem s trochou prostředku na mytí nádobí. Do bubnu pračky nalijte sklenici octa a zapněte ji naprázdno na 90 °C. Přidat můžete i pár kapek vašeho oblíbeného vonného oleje. Nakonec nechte dobře vyschnout.

Zdroj: https://portal.fixdrepair.com/blog/spring-cleaning-home-appliances/
Přidat na Seznam.cz