Jarní alergie je náročná především pro oči. Ochraňte je před ještě horšími příznaky

Zvlášť alergici mohou v těchto dnech velmi trpět. Jedná se totiž o období, kdy začíná všechno kvést a růst a alergikům se spouští nejen rýma, ale objevit se může také kašel nebo podráždění očí. Jak se takovému stavu vyhnout? Musíte o své oči pečovat. V létě je chraňte před sluncem, vynechte alkohol a také dbejte o oční hygienu. Prozradíme, co všechno to obnáší.

Pylová alergie vás donutí zůstat doma

V nejhorším případech vám mohou pomoci antihistaminika, ale také musíte omezit pobyt venku na čerstvém vzduchu, což je právě v jarním období hrozně těžké. Můžete si ale pomoci také jinými způsoby než tím, co vám předepíše lékař. O oči byste měli pečovat ještě předtím, než vůbec jdete spát. Příznakem alergie mohou být oteklá víčka, podrážděné oči, nebo dokonce nadměrné slzení.

Alergici by tak o své oči měli pečovat o to více. Vhodné je si večer umýt obličej, společně s ním také důkladně vymýt oči, protože jsou z celého dne plné pylů a alergenů. Díky tomu nebudete mít ráno podrážděné oči. Důležité je také pravidelné větrání nejen povlečení, ale také peřiny a polštáře. Nevyčištěné oči mohou způsobit otoky sliznice a bulva bude velmi namáhaná. Na vypláchnutí očí používejte kvalitní kapky, nejlépe na přírodní bázi.

Mohlo by vás zajímat:  Zlaté šperky sluší každé ženě. O jejich dokonalý lesk je nutné pečovat
Zdroj obrázku: Freepik

Nosní spreje mohou uvolnit kanálky pro slzy

Nosní spreje mohou pomoci unaveným očím. Víte jak? Stačí, když trochu déle budete slzet. Slzy se totiž dostanou slznými cestami do nosu, a pokud se ucpe, nebudou mít kudy odtékat. Z toho důvodu je nutné mít je průchozí. Toho docílíte nosními kapkami, ale pozor, je také nutné vědět, jak je správně aplikovat. Nutné je stříknout si látku do nosu směrem k vnitřnímu koutku oka, nikoli do nosní přepážky.

Dbejte také na nošení slunečních brýlí, a to nejen v letním období. Oči mohou být velmi namáhané nejen alergeny, ale také slunečními paprsky. Oslnění nebo jiné problémy mohou být komplikací, za kterou můžete draze zaplatit například za volantem automobilu.

Zdroj: https://parkslopeeye.com/5-ways-to-manage-seasonal-eye-allergies/
Přidat na Seznam.cz