Jakmile se mravenci doma objeví, je třeba jednat rychle. Vsaďte na účinné domácí metody

Mravenci dokážou pěkně znepříjemnit život, a dokonce mohou způsobit i značnou škodu. A už vůbec nezáleží na tom, o jaký druh mravence jde. Jak se nám jednou nastěhují do domácnosti, jen těžko se jich zbavíme. Existuje však velká řada možností, které vám boj s mravenci pomohou vyhrát. Prozradíme vám některé z nich. A proč se mravenci u nás shlukují? Protože vědí, že v těchto místech mají co jíst.

Zdroj obrázku: Pixabay

Žádné jídlo a osvědčený postřik

Nejlepší způsob, jak se zbavit mravenců, je zajistit, aby se v domácnosti neměli čím živit. To znamená, že byste měli každý den vysávat, ukládat potraviny do plastových nebo skleněných dóz a tak dále. Také je vhodné připravit roztok a nastříkat ho na místa, kudy mravenci chodí do domácnosti. Roztok připravte pomocí vody a mycího prostředku na nádobí. Smíchejte tři díly vody a jeden díl prostředku. Nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a naneste ji na cestičky. Dobrou a účinnou formou obrany je čerstvá šťáva z citronu, která mravence odláká.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čerstvé byliny

Další prostředky, které mravenci přímo nesnáší, jsou čerstvé byliny. Vůně z nich je přímo odrazuje. Pokud pěstujete na zahrádce bylinky nebo zeleninu, máte jistě velkou výhodu. Například máta, listy rajčat, bobkový list, levandule a jiné velmi aromatické rostliny a byliny. Stačí je natrhat, mírně nasekat a umístit tam, kudy k vám mravenci chodí. Před umístěním bylin je také vhodné, abyste rohy místnosti a jejich cestičky umyli vodou, do které namícháte ocet. Pokud nemáte domácího mazlíčka ani malé děti, můžete zajít do drogerie a koupit chemické přípravky.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice dokážou zlikvidovat během chvíle celou úrodu. Kvasnicový postřik rostliny zachrání

Kypřicí prášek

Kypřicí prášek, ale klidně i obyčejnou jedlou sodu má každá kuchařka po ruce. Pokud tomu tak je, stačí vzít několik pytlíčků pečicího prášku a jejich obsahem posypat cestičky, kudy mravenci chodí nebo odkud je vidíte vylézat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz