Izofólie může zachránit život. Mějte jednu vždy doma po ruce, hodí se nejen v nouzi

Termoizolační pohotovostní deku můžete vídat nejen v seriálech nebo filmech, ve kterých se stala nehoda, můžete ji používat i doma, pokud budete potřebovat. Má zvláštní vlastnosti, které člověka zahřejí. V autě byste ji měli vozit pořád, protože je to ideální deka na to, když je vám zima. Hodit se může po dopravní nehodě nebo cvičení. Využijete ji také v případě, že máte doma horko a nevíte, jak místnosti ochladit.

Jak používat termoizolační deku?

Co to vlastně nouzová přikrývka je? Jedná se o fólii vyrobenou ze speciálního materiálu s jedinečnými vlastnostmi. Deku vymyslela NASA a tento materiál byl původně používaný na vesmírné sondy. Odrazí až 80 % infračerveného záření, takže zabraňuje zahřívání zařízení. Proto se používá hlavně ve zdravotnictví, protože dokáže zachránit lidský život. V jednom případě zabrání prochladnutí, v tom druhém zamezí naopak přehřátí organismu.

A kdy můžete termoizolační fólii používat? Většinou si ji spojíte se zdravotníky, kteří ji používají při svých cestách za dopravními nehodami. Omotají se kolem lidí, kteří byli přímými účastníky. Můžete ji ale s sebou vozit při každém výletě, protože nikdy nevíte, kdy se bude hodit. Provozujete náročné sporty? Určitě ji mějte u sebe, protože zabrání přehřátí z náročné fyzické aktivity.

Mohlo by vás zajímat:  Střevní parazité nadělají v těle pořádnou paseku. Jejich napadení lze přitom jednoduše předejít
Zdroj obrázku: Freepik

Do termodeky se zabalte co nejpevněji

Použití této fólie je bezpečné, rozhodně se nemusíte bát, že byste někomu ublížili. Mohou se s ní obalit lidé, kteří mají uběhnutý maraton nebo dojeli cyklistický závod. Díky speciálnímu materiálu také pohlcuje sluneční paprsky a pomáhá také záchranářům, kteří hledají lidi pod lavinou. Ve sněhu září zlatá strana fólie a stříbrnou zase poznáte i po setmění. Důležité je zabalit člověka do deky co nejpevněji.

A jaká strana zahřeje? Je to jedno, jakou stranu použijete k zahřátí. Tepelné vlastnosti budou mít obě strany, přikrývka nehřeje ani nechladí, ale pomůže udržovat tělesné teplo uvnitř těla. Zabraňuje jeho úniku, a tím pádem se vám uleví ve stresových situacích.

Zdroj: https://surviveware.com/blogs/journal/25-survival-and-other-uses-for-your-emergency-blanket
Přidat na Seznam.cz