Fikus1

Interiér bez rostlin je smutný. Vsaďte třeba na fíkus, z množství druhů si určitě vyberete

Fíkus je populární rostlina, která je ceněna pro své dekorativní vlastnosti a bohatost odrůd, mezi nimiž si každý najde ten svůj. Která z jeho odrůd se nejlépe hodí pro vás?

Fíkus benjamin

Tento strom se dokonale hodí pro majitele začátečníky. Dává totiž jasně najevo, že se mu něco nelíbí – shazuje své listy. Ihned tak poznáte, že je potřeba něco změnit dříve, než uschne. Může se jednat například o nedostatek světla, ale také o nedostatek zálivky, nebo naopak příliš velké přemokření. Fíkus také není vhodný pro kuřáky, protože nemá rád cigaretový kouř. Pokud však pro něj najdete vhodnou polohu a pravidelně provádíte odstranění starých listů, odvděčí se vám rychlým růstem a bohatou korunou.

Mohlo by vás zajímat:  Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní
Zdroj obrázku: Freepik

Fíkus plazivý

Je to rozený horolezec, jehož výhonky dorůstají až výšky pěti metrů. Je skvělý do kuchyně nebo koupelny. Miluje vlhký vzduch, proto udržujte půdu neustále vlhkou a nezapomínejte také pravidelně pokropit listy. V zimě je vhodné investovat do zvlhčovače na radiátory. Vyhýbejte se také tomu, aby tento fíkus stál na přímém slunci. Na jaře můžete nové výhonky zkrátit, a tím růst zpomalíte. Od března do září je třeba rostlinu pravidelně hnojit a doporučuje se ji jednou ročně přesadit.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu

Jarní fíkus

Pochází z tropických zemí, kde dosahuje výšky až 30 m. V bytě může dorůst až dva metry. Má rád světlé pokoje a jeho nádherné kožovité listy si nerozumí s prachem, takže je vhodné je pravidelně otírat vlhkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Fíkus úzkolistý

Je nejméně náročný ze všech druhů fíkusu. Má rád polostinná místa nebo místa s rozptýleným světlem. Nevyžaduje příliš mnoho vody, takže jej stačí zalévat jednou týdně. Stejně jako většina fíkusů nemá rád změny a není tedy dobré s květináčem hýbat a přemisťovat jej. Roste pomaleji, takže se nemusíte bát, že byste na něj brzy neměli prostor.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/types-of-indoor-ficus-plants-best-trees-for-home/
Přidat na Seznam.cz