Indukční varná deska je krásným doplňkem kuchyně. Dokonalý lesk zajistí obyčejná kosmetika

Intenzivně používaná indukční varná deska se musí mýt několikrát denně, aby se stále hezky leskla. Bohužel mnoho lidí to dělá nesprávným způsobem. Vyčistěte indukční varnou desku tak, aby se nepoškrábala a zároveň byla umytá.

Čištění bez škrábanců

Při čištění různých kuchyňských spotřebičů a i v případě indukční varné desky je důležitá pravidelnost. Na skleněném povrchu můžete rychle vidět skvrny nebo nečistoty, proto je nejlepší je po každém použití (ale po vychladnutí) otřít. Stačí použít vlhký hadřík z mikrovlákna a poté papírovou utěrku pro efekt krásného lesku. Některé modernější indukční varné desky mají zabudovanou funkci okamžitého chlazení, takže je můžete otřít hned po vaření.

Během smažení se někdy stává, že na místě hrnce nebo pánve na indukční varné desce zůstanou nečistoty, které se velmi těžko odstraňují. V tomto případě je třeba mít na paměti, že hladký povrch indukční varné desky vyžaduje jemný přístup a nemůžete jej drhnout silou. Drátěnky nebo drsné houby jsou zakázány.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění sodou a octem

Milovníci přírodních ekologických řešení úspěšně vyčistí indukční varnou desku octem a jedlou sodou. Ocet stačí nalít do nádoby s postřikovačem, poté nastříkat na povrch a nechat chvíli působit a otřít hadříkem. Následně nasypte na desku tolik jedlé sody, kolik bude zapotřebí v závislosti na intenzitě nečistot. Takto připravený povrch postříkejte malým množstvím vody. Potom už jen otřete hadříkem z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkové listy položené na radiátoru uvolní příjemnou vůni. Podpoří dobrý spánek i náladu

Zubní pasta je oblíbeným prostředkem pro odstraňování malých škrábanců z různých povrchů. Mikroplasty, které má ve svém složení, mají abrazivní vlastnosti a zároveň jsou velmi jemným produktem. Neexistuje tedy strach ze zničení zařízení. Malé množství zubní pasty stačí nanést na měkký hadřík a důkladně vetřít do plotny. Zbytek pak odstraňte vlhkou houbou.

Zdroj: https://metro.co.uk/2021/05/23/woman-explains-how-to-clean-cooking-hob-by-using-toothpaste-14631015/
Přidat na Seznam.cz