Indukční deska bude za 15 minut zářit čistotou. Stačí zajít do koupelny pro jedinou věc

Tradiční sporáky na vaření pomalu nahrazují indukční varné desky. Jsou úspornější a pohodlněji se ovládají. Proto si získávají stále více příznivců, ale je nutné dodat, že otázka jejich čištění stále není jednoduchou záležitostí. Jak indukční varnou desku vyčistit, aby zůstala lesklá a abychom ji nepoškrábali nebo jinak nepoškodili?

Pěna místo chemických přípravků

Připálené a zaschlé nečistoty na indukční varné desce se nedají jen tak snadno vyčistit a mohou pokazit celkový dojem z kuchyně. Než ale sáhnete po chemických a silných prostředcích, které si se znečištěním většinou poradí, vyzkoušejte mnohem jednodušší a podomácku vyrobené přípravky, které varné desce vrátí lesk a čistotu.

K důkladnému čištění varné desky nepotřebujete celý arzenál chemikálií. Někdy si produkty, které máme po ruce, se znečištěním poradí mnohem lépe, a to i v případě velmi odolných skvrn. To je případ pěny na holení, která může být opravdu nápomocná při většině domácích prací, včetně čištění indukční varné desky. Jak ji použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Postup je jednoduchý

Na indukční varnou desku naneste dostatečné množství pěny na holení. Poté po ní produkt rozetřete a desku zakryjte potravinářskou fólií. Jemně stlačte a nechte asi deset až patnáct minut působit. Po uplynutí této doby sundejte fólii a zbytky přípravku setřete hadříkem nebo papírovými utěrkami. Nakonec použijte vlhký hadřík a důkladně rozleštěte. Pěna na holení rozpustí nečistoty i připáleniny a potravinářská fólie zabrání vysychání produktu. Varná deska bude zářit jako nová.

Mohlo by vás zajímat:  Čištěním digestoře není nutné trávit celý den. Snadné triky tuto nepříjemnou činnost ulehčí

Čištění varné desky neodkládejte, minimálně otřít vlhkým hadříkem byste ji měli po každém použití. Tak předejdete těžko odstranitelným skvrnám. K čištění nikdy nepoužívejte drátěnky, nože, ostré předměty, drsnou houbičku na nádobí ani tekutý písek, jinak dojde k poškrábání. Rýhy nemusí být okem viditelné, ale přesto se v nich budou usazovat nečistoty.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1512240/Cleaning-hacks-shaving-foam-hob-evg
Přidat na Seznam.cz