I bez klimatizace má doma chládek. Používá stolní větrák tímto nestandardním, ale účinným způsobem

Kdo doma nemá klimatizaci, je odkázán jenom na běžný ventilátor. Často stolní větrák, který si namíří na svou osobu a doufá, že síla foukaného vzduchu zajistí, že v místnosti bude snesitelně. Tato metoda však není vždy úplně účinná, ale v rámci nouze pomůže lépe, než větrání oknem. Málokdo ale ví, že existuje metoda, díky které lze použití větráku výrazně zefektivnit a zajistit, že vzduch ochladí mnohem lépe.

Pár věcí navíc

Aby stolní ventilátor fungoval mnohem efektivněji, je třeba ho doplnit několika věcmi navíc. A nutno říci, že je má doma každý a v podstatě nestojí ani korunu. Řeč je o několika plastových lahvích, které se naplní vodou a následně se dají do mrazáku. A to do doby, než jejich obsah zmrzne. V tu chvíli jsou připraveny k použití. A výhodou je, že i opakovaně, jelikož je lze umístit do mrazáku stále znovu a znovu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lahve na to správné místo

Když jsou lahve namražené, je možné je použít. Základem je umístit je na to správné místo. A to před ventilátor. Ten totiž funguje na celkem jednoduchém principu, kdy nasává vzduch – ano ten horký z místnosti, a fouká ho dále. A právě ono foukání by mělo probíhat skrz zmražené, ledové lahve. Ty jsou umístěné právě před ventilátor a vzduch, který z něho proudí, je díky ledovým lahvím ještě více ochlazován. Tím dokáže efektivněji ochlazovat vzduch v místnosti a teplota rychleji klesá na přijatelnou mez.

Mohlo by vás zajímat:  Díky obyčejnému nápoji budou kapradiny stále intenzivně zelené a skutečnou ozdobou pokoje

Jednoduchá náhrada klimatizace

Klasické klimatizační jednotky, s kompresorem a tepelným čerpadlem tato metoda samozřejmě nikdy plnohodnotně nenahradí. Oproti nim je ale podstatně levnější. Ventilátor stojí pár stovek a mražení lahví je v podstatě zdarma, jelikož zapnutý mrazák má doma každý. I parná horka tak lze překonat mnohem lépe a jednodušeji, než předchozí roky. Stačí znát tento jednoduchý trik, který využívá řada lidí, ale přesto není tolik známý.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz