Hygienicky čistá toaleta je základ zdravého domova, dodržujte několik zásad

Ať už je toaleta umístěna v samostatné místnosti, nebo je součástí koupelny, je vždy důležité ji pravidelně čistit, zejména proto, aby neobsahovala choroboplodné zárodky. Pokud máte malé děti nebo pokud domácnost tvoří více osob, je tato potřeba ještě naléhavější. Jestliže se však budete držet níže uvedených základních principů, bude vaše toaleta vždy čistá a bezpečná.

Základní zásady

Pokud jde o základní, pravidelné čištění a dezinfikování vnitřku toaletní mísy, je doporučeno provádět ho denně, a to na noc. Vezměte příslušný dezinfekční prostředek určený k tomuto účelu a nalijte do ho mísy a ideálně i pod okraj. K tomu slouží prostředky, které se prodávají v lahvích, které k tomu mají uzpůsobený horní díl a přípravek tak pod okraj snadno dostanete. Pokud na zevní části mísy nebo na sedátku vidíte místa, která potřebují očistit, i na ně naneste příslušný čisticí prostředek. Ráno pak stačí vnější část toalety otřít a vnitřní spláchnout a bude připravena na nový den.

Zdroj obrázku: Pixabay

Právě pro častý výskyt choroboplodných zárodků je ideální, abyste si vyčlenili houbičky, hadříky a rukavice, které budete používat výhradně k čištění toalety, abyste zárodky zbytečně nepřenášeli na další povrchy. Pomůcky po použití vždy vyčistěte a nechejte je dobře proschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Potravinoví moli jsou hrozbou v každé kuchyni. Je ale možné se jich účinně zbavit

Nezapomeňte na štětku a toaletu příjemně provoňte

Součástí čisté toalety je podle možností také čistá štětka. Do nádobky, v níž je vložena, je dobré přidat i čisticí prostředek, který zvýší její účinnost a také zajisti příjemnou vůni. Nejlepší je použít takový, který působí také dezinfekčně. Čas od času je potřeba nádobku i štětku dobře vymýt pomocí proudu vody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Aby toaleta vždy příjemně voněla, doporučuje se jednou za týden nasypat do mísy sklenici jedlé sody, která skvěle pohlcuje případné nežádoucí pachy. Navíc také brání tomu, aby se v trubkách usazovaly nečistoty a zanášely je. V obchodech a drogeriích jsou pak běžně k dostání různé vonné spreje nebo například nádobky s gelovými pásky nebo vonnými gelovými kuličkami, u nichž je možné regulovat intenzitu vůně.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-toilet/
Přidat na Seznam.cz