Hvězda Instagramu prozradila trik, který udrží teplo doma. Stačí otočit jediným šroubem

Hvězda Instagramu prozradila trik, který udrží teplo doma. Stačí otočit jediným šroubem

Sylwia Paneková je polská maminka a žena, která si ví se vším rady. Zní to sice nadneseně, ale je tomu opravdu tak, protože tato bloggerka sdílí řadu videí nebo rad ohledně chodu domácnosti. Často upozorňuje na problémy, které přináší používání určitých látek nebo poukazuje na znečišťování životního prostředí používáním určitých čisticích prostředků. Pro tentokrát si vybrala aktuální téma seřizování oken před zimou. Jak díky jednoduchému patentu ušetřit nemalé peníze?

Tipy a triky pro lepší život

Označuje se jako @mama.chemik a její instagramový účet je plný rad, jak uklízet domácnost pomocí přírodních a ekologických prostředků nebo jak vést efektivně domácnost. Instagramový účet Sylwie má přes 92 tisíc sledujících, kteří hltají její rady ohledně kuchyně nebo chodu celého domu. V jednom z posledních příspěvků se tato polská hvězda internetu zabývá okny a těsněním, především jejich regulací, která přinese nemalé úspory energie a vytvoří v pokoji větší teplo.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejen ambasadorka octa a jedlé sody

Sylwia je známá pro své ekologické cítění a snaží se řešit úklid domácnosti pomocí přírodních prostředků. Z toho důvodu se jí říká ambasadorka octa a jedlé sody, protože odmítá používat agresivní chemické prostředky nebo výrobky, u kterých nezná přesné složení. Radí sledujícím, jak nejlépe využít běžných prostředků a ještě k tomu ušetřit. V této době jsou její rady nedocenitelné, proto má tak silnou základnu fanoušků. Nyní si vzala na mušku okna a jejich těsnění.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy udrží ve formě nejen účes: Inspirujte se šesti dalšími možnostmi

Okna mají letní a zimní režim

Většina lidí nemá vůbec povědomí o tom, že okna lze regulovat a jsou vybavená úpravou pro letní a zimní režim. Z toho důvodu Sylwia odkazuje ve svém videu na demonstraci, jakým způsobem se může dostat studený vzduch do nitra místnosti, když okna správně netěsní. Regulaci těsnění mají zejména nová PVC okna, která jsou vybavená na vnitřní straně křídla páčkou nebo šroubem. Při vodorovném umístění je těsnění na maximu, naopak při vertikální poloze je propustnost o poznání vyšší. Správným nastavením oken před zimou se ušetří nemalé peníze, navíc tento úkol nezabere ani minutu času.

Zdroj: https://alp.am/en/usefulinfo/i-193/
Přidat na Seznam.cz