stole-house-door-using-iron

Hliníková fólie obalená okolo kliky odradí zloděje od vloupání do bytu

Všichni zloději mají své triky, které jim umožňují snadno sledovat svou kořist a okrást ji. Majitelé bytů a domů se naštěstí nemusí cítit bezmocní, protože existuje mnoho způsobů, jak účinně chránit svůj majetek. Kamery a monitorovací systémy se již stávají samozřejmostí, ale existují také jednoduché triky, které pomáhají vystrašit zloděje.

Nápomocná hliníková fólie

Hliníková fólie má řadu neobvyklých aplikací a bude užitečná v každé domácnosti, nejen v kuchyni. Dá se použít například v kosmetice a lze ji omotat kolem nohou, na které budeme aplikovat změkčující a vyživující přípravky. Fóliové kuličky lze vložit do pračky – změkčují prádlo a zabraňují statické elektřině na oděvech.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami je globální problém, který zatěžuje přírodu. Každý sám to ale může ovlivnit

Fólie dokáže pomoci i při snižování účtů za topení. Jednoduše stačí nasměrovat lesklou část fólie směrem k radiátoru a ten bude odrážet teplo a účty za vytápění budou nižší. I přes oblíbenost někteří odborníci varují při používání fólie pro balení jídel. Tvrdí, že fólie může vylučovat škodlivé látky, které pak pronikají do našich pokrmů.

Zdroj obrázku: Freepik

Překvapivá funkce

Hliníková fólie má ještě jednu poměrně překvapivou aplikaci – může nám pomoci chránit se před vloupáním. Hliníková fólie je velmi jemná a je na ní vidět každá, i ta nejmenší stopa. Takže stačí zabalit kliku dveří, abyste si okamžitě všimli, že si s ní někdo pokusil pohrát, a možná dokonce proniknout do bytu.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse

Fólie bude v tomto případě poškozená nebo zmačkaná. Díky této metodě bude také jednodušší slyšet, zda se někdo snaží dostat do bytu. Podle některých uživatelů internetu může hliníková fólie fungovat jiným, překvapivým způsobem – zloděj bude překvapen tím, co vidí, a hliníková fólie jej zmate. Zloději obvykle pozorují vybraný dům dlouho před akcí, sledují zvyky obyvatel a věnují pozornost i nejmenší odchylce od normy. Jakékoli překvapení je může zmást a v důsledku toho je odradit od vloupání.

Zdroj: https://homeprettify.com/why-put-foil-on-door-knob-when-alone/
Přidat na Seznam.cz