Hliníková fólie může ohrozit zdraví. Nejlepší využití najde u dřezu v kuchyni

Hliníková fólie může ohrozit zdraví. Nejlepší využití najde u dřezu v kuchyni

Hliníková fólie má mnoho využití, a to nejen v kuchyni. Nejčastěji ji používáme k balení potravinářských výrobků nebo k pečení. Ukázalo se, že má další překvapivou funkci. Málokdo ví, že tento trik umí ušetřit peníze.

Pečení bez fólie

Mnoho lidí používá místo pečicího papíru hliníkovou fólii, není to však dobré řešení. Přestože tento materiál může výrazně usnadnit život, hliník podle vědců nepříznivě ovlivňuje lidské zdraví. Proto byste neměli vkládat hliníkovou fólii do předehřáté trouby, neboť takové působení z dlouhodobého hlediska může mít nepříjemné účinky. Proto k balení jídla raději využijte papírové sáčky na potraviny. Ani potravinová fólie není vhodná kvůli obsahu plastu.

Hliníková fólie v kontaktu s potravinami – zvláště pokud je vystavena vysokým teplotám – může přispět k rozvoji nemocí, včetně Alzheimerovy choroby. Rozumnějším a bezpečnějším řešením je pečení v tepelně odolných nádobách nebo na papíře určeném k pečení. Hliníkovou fólii lze použít jiným, velmi užitečným a neškodným způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Hliníková fólie na dřez

Ukazuje se, že skvělým místem pro použití hliníkové fólie je kuchyňský dřez. Stačí odtrhnout kousek fólie, vytvořit z něj kouli a tu použít k čištění zaschlých nečistot z pánve nebo hrnců. Tímto způsobem bude také možné vyčistit spálené nádobí. Někteří říkají, že je to mnohem lepší řešení než tradiční drátěnka. Určitě je to levnější metoda.

Mohlo by vás zajímat:  Prošlé léky patří k likvidaci, riziko možných nežádoucích účinků se nevyplatí pokoušet

Hliníková fólie vám také umožní vyhnout se ucpanému odtoku a potřebě volat instalatéra. Chcete-li nalít zbytky tuku do dřeva, nejprve vyložte otvor hliníkovou fólií tak, aby dobře přilnula, a poté tam přebytečný olej vylijte. Počkejte několik minut, než tuk ztuhne. Díky tomu bude možné snadno hodit olej do odpadkového koše bez rizika ucpání odtoku.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/5-ways-to-use-aluminum-foil-to-clean-247057
Přidat na Seznam.cz