Geniální trik ochrání celou kuchyni před zkázou. Přitom stačí použít obyčejné koření

Bobkové listy jsou velmi známé koření, které má doma snad každý z nás. Používáme je do polévek, vývarů, omáček a mnoha dalších pokrmů. Zvýrazní vždy chuť a dodají pokrmu nádherné aroma. Ukázalo se, že je můžete v kuchyni použít i jiným způsobem. Když je vložíte do mouky, můžete ušetřit svou peněženku před ztrátou peněz. Zbavíte se díky nim totiž nevítaných hostů v kuchyni.

Bobkový list odstraní moly z vaší kuchyně!

Potravinoví moli jsou sice malí, ale mohou v domácnosti udělat velkou pohromu. Usazují se v mouce, cukru, ovesných vločkách a dalších produktech, do kterých vlezou. Stačí jim přitom jen malá škvíra, aby se k potravinám dostali. Většinou si je domů přineseme z obchodu s potravinami, aniž bychom si toho všimli.

Bobkový list je skvělou zbraní proti tomuto hmyzu. Nechte pár lístků v mouce a v kuchyňských skříňkách. Potravinoví moli budou ihned pryč. Nemusí se samozřejmě jednat jen o mouku. Bobkový list můžete dát také do rýže, cukru nebo jiných produktů. Stačí jen pár kousků bobkových listů a bezpečně se zbavíte potravinových molů v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Kvasnicový nápoj je zázrak pro krásnou pleť, k tomu zklidní trávení a zlepší náladu
Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti bobkových listů

Chcete vědět, proč zrovna bobkové listy mají takovou moc nad moly? Je to jednoduché. Obsahují vavřínový esenciální olej, který hmyz nesnáší. Můžete proto použít také trochu jedlé sody, do které dáte pár kapek tohoto oleje. Směs uzavřete do malé nádoby a na víku udělejte malé otvory. Vložte nádobu do kuchyňských skříněk a bude to fungovat stejně jako samotné bobkové listy.

Prevence je v kuchyni nejdůležitější

Prevence je vždy lepší než léčba. V tomto případě to platí také. Vždy po příchodu z obchodu přesypte všechny sypké suroviny do uzavíratelných nádob. Díky tomu se moli nedostanou dovnitř ani ven. Bobkové listy můžete do skříněk nebo nádob s potravinami vložit i jako prevenci. Uvidíte, že se s tímto hmyzem už nebudete muset potýkat.

Zdroj: https://www.ocregister.com/2012/07/11/bay-laurel-leaves-will-keep-pantry-pests-away/
Přidat na Seznam.cz