Fuchsie přečkají na zahradě i největší mrazy. Kanadskou metodu musí znát každý milovník těchto květin

Fuchsie přečkají na zahradě i největší mrazy. Kanadskou metodu musí znát každý milovník těchto květin

Fuchsie je oblíbenou rostlinou pro pěstování. Nejčastěji se pěstuje v květináči, je ale možné ji zasadit i na zahradu. Mnoho rostlin je potřeba před mrazy přesunout na jiné místo. Zazimovat fuchsii je možné, i pokud je zasazená v zemi. V zemi přežijí mrazuvzdorné fuchsie, které lze zazimovat pomocí kanadské metody.

Mrazuvzdorné odrůdy fuchsií

Fuchsie se objevuje především na balkonech a terasách. Mrazuvzdorné odrůdy fuchsie se dají zasadit na zahradě. Málokdy se tato varianta vidí, protože fuchsie jsou všeobecně náchylnější na chlad. Pokud se rozhodnete pro pěstování fuchsií na zahradě, je ideální zvolit odrůdu, která je mrazuvzdorná, nejčastěji se volí magellanská fuchsie. Přes zimu se může zničit část kořenů, nemusíte mít ale obavy. Na jaře se rostlina opět vzpamatuje a bude kvést celé léto. Magellanská fuchsie má červené nebo bílé květy. I když je tato odrůda mrazuvzdorná, je nutné ji na zimu správně připravit.

Mohlo by vás zajímat:  Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek, jedlá soda nebo stelivo

Správná péče o fuchsie

Fuchsie v zahradě vypadá jako nízký keř. Řadí se k dekorativním rostlinám. Aby fuchsie správně rostla, potřebuje být zalévána vodou o pokojové teplotě. Protože rostlina špatně snáší suchý vzduch, je ideální ji kropit. Před zasazením fuchsie na zahradě je dobré vědět, že potřebuje mírně vlhkou půdu a měla by být situována na polostinné místo. Fuchsie pěstované v květináčích potřebují pravidelnou a důkladnou zálivku na rozdíl od fuchsií, které jsou zasazeny v záhoně. Na hnojení je ideální použít přípravky se zvýšeným obsahem draslíku a fosforu. Díky tomuto hnojivu bude fuchsie bohatě kvést. V zahradnictví lze sehnat i hnojiva, která jsou určená přímo pro fuchsie.

Mohlo by vás zajímat:  Kus bílé látky poodhalí, kolik klíšťat se skrývá na naší zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečné přezimování fuchsií

Abychom se na jaře mohli radovat z nových poupat, je potřeba provést správný řez rostliny. Polámané a slabé výhonky je nutné odstranit úplně. Ostatní zkrátíme zhruba o třetinu. Při přezimování fuchsií, které jsou zasazeny v květináči, je potřeba je přesunout na světlé místo s teplotou okolo 5–8 stupňů Celsia. V době přezimování by se měla omezit zálivka. Fuchsie, které jsou zasazeny na zahradě, se musí před zimou důkladně ochránit. Na místě, kde jsou rostliny zasazené, je potřeba navrstvit hromádky hlíny, které se pokryjí vrstvou mulče. Řez těchto mrazuvzdorných odrůd se provádí až na jaře. Jakmile mrazy pominou, je možné hromádky odhrnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího chleba lze připravit hnojivo, které potěší především rajčata

Kanadská metoda

Fuchsie jsou schopné přezimovat i pod zemí. Základem je fuchsie pořádné seříznout a následně umístit do hluboké jámy, která bude vyložená suchým listím nebo senem. Rostlinu s květináčem do jámy položte na bok, přikryjte senem a zasypte zeminou. Je dobré jámu zakrýt i větvemi jehličnanů. V březnu rostlinu vytáhněte z jámy a postupně začněte probouzet.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-overwinter-fuchsias
Přidat na Seznam.cz