Evropu stále sužují vlny veder. S tropickými nocemi si tělo nedokáže poradit a trpí

Vlny veder neustále pokračují. Bohužel i v noci. Co tropické teploty mohou způsobit našemu zdraví? Ukážeme si to v článku. V minulých dnech i v těch následujících můžeme čekat, že teploty budou stále nad 30 stupni. Jaký následek to může zanechat nejen na našich orgánech, ale také na pokožce?

Co to vlastně znamená tropická noc?

Tropická noc nastane, pokud v noci teplota neklesne pod dvacet stupňů. Tropické noci v Evropě jsou ale neobvyklé a během letního období jich mnoho nezažijete. Jinde po světě jsou na takové teploty zvyklí, ale náš organismus na tropické noci může reagovat špatně. Víte, jak se takové teploty projevují na vašem těle? V některých případech může dojít až ke smrti.

V tom největším horku bychom neměli vůbec vycházet ven, protože si tím můžeme přivodit například rakovinu kůže. Musíme pít dostatek vody a jíst potraviny, které vodu obsahují, abychom se hydratovali. Tropické noci jsou ale něco jiného a mohou náš organismus zatěžovat. Negativní účinky veder nemusí být vidět na první pohled, ale za několik týdnů můžete pociťovat první příznaky.

Mohlo by vás zajímat:  Při nadýmání uleví správná dieta. I zelenina nebo ovoce mohou způsobit obtíže
Zdroj obrázku: Freepik

Objeví se bolesti kloubů nebo problémy se spánkem

Vedra mohou způsobit například problémy se spánkem. Budete hůře usínat a také kvalita spánku bude horší. Teplo ovlivňuje také první pocit po probuzení. Jestli budete mít špatnou noc, ovlivní to celý následující den. Při nedostatku odpočinku budete podráždění a nebudete mít náladu. Bolesti kloubů jsou dalším důsledkem, který můžete očekávat v případě několika tropických nocí za sebou.

Nejen teplota, ale také vysoká vlhkost může ovlivňovat váš organismus. Jestliže se nepotíte, nemůže se dostatečně ochladit. Tělesná teplota tak může lehce stoupnout na teplotu, která nebude vhodná pro orgány. K postupnému selhání pak dojde velmi rychle. Tropické teploty v noci tak mohou být mnohem nebezpečnější než ty přes den.

Zdroj: https://www.stylist.co.uk/news/environment/heatwave-what-are-tropical-nights/684055
Přidat na Seznam.cz