bedroom-690129_1280

Eda: Požadavek pronajímatele bytu byl natolik zvláštní, že jsme raději vycouvali. Báli jsme se, proč to chce

Hledali jsme pronájem, a když už jsme našli dokonalý byt, narazili jsme na zvláštní požadavek pronajímatele. Raději jsme odmítli. Možná je to normální, ale mě i mé přítelkyni to přišlo přinejmenším podivné. Snad ještě u krátkodobých pronájmů, takzvané sdílené ekonomiky, ale pokud hledám nemovitost k dlouhodobému bydlení, měla by být celá moje.

O jednu místnost větší

Našli jsme si na inzertním serveru byt 3+1, který nám vyhovoval vším. Velikostí, lokalitou, umístěním i vzhledem a stavem. I cena byla příznivá – nyní už možná víme proč. Domluvili jsme si s majitelem prohlídku a při ní jsme zjistili znepokojující věc. Byt nebyl 3+1, ale ve skutečnosti měl ještě o jednu místnost navíc. Ptali jsme se, co v ní je, ale na to nám majitel nechtěl odpovědět.

Mohlo by vás zajímat:  Milan: Jednou jsem se díval do okna protějšího domu. Na to co jsem viděl, musím stále myslet
Zdroj obrázku: Pixabay

Místnost, kterou nesmíme používat

Mysleli jsme si, že se majitel spletl v počtech místností, ale nebylo to tak. Byt byl reálně 4+1, ale nám ho nabízel jako 3+1. To proto, že ona jedna místnost nám je zapovězena. Doslova nám řekl, že ji nesmíme používat. V tu chvíli nás to celkem znepokojilo a nechápali jsme, co si o tom myslet. Ihned jsme začali přemýšlet, jaký k tomu má důvod.

Prý tam má své věci

Majitel bytu nám řekl, že zde má své věci, které nemá kde uskladnit. Na to jsme mu oponovali, že si je může přesunout do sklepa, že ho nebudeme používat a raději uvítáme bydlení v celém bytě, ve všech místnostech. To prý ale nešlo. Po krátké domluvě jsme se s partnerkou rozhodli, že raději odmítneme.

Mohlo by vás zajímat:  Aneta: Při úklidu půdy jsem narazila na manželův starý kufr plný dámského oblečení. Čím se dříve živil, mě šokovalo

Ještě několik dní potom nám vrtalo hlavou, co by v dané místnosti jenom mohlo být. Skutečně pouze věci, nebo i něco, co chce majitel utajit? A co když bude potřebovat do té místnosti jít, to přijde k nám do bytu? Otázek bylo tolik, že jsme nakonec hledali jiný byt. A našli jsme. Sice nebyl tak ideální, ale byl celý náš. Někdy je zkrátka lepší neriskovat. Už jsme měli několik pronájmů a s něčím podobným jsme se nesetkali nikdy.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz