Domov pod útokem hlodavců: vyzrajte na nezvané hosty prostředky, před kterými prchnou

Výskyt hlodavců ​​v domě je velkým problémem a nevztahuje se jen na lidi žijící na venkově. Tito mimořádně agilní a inteligentní škůdci se objevují i ​​ve městech, kde obývají zákoutí bytů a sklepů. Podívejte se, jak vystrašit myši, aby se okamžitě vystěhovaly pryč.

Co přitahuje hlodavce do domu

Bohužel hlodavci patří mezi zvířata, která mají ráda život v blízkosti člověka. Naše zásoby potravin jsou pro ně chutným kouskem a domácí zákoutí vytvářejí ideální místo pro založení hnízda. Proto je lákají především potraviny uložené nejen v kuchyni, ale také ve spíži nebo vyhozené v nechráněných odpadkových koších a kompostérech. Myši hledají útočiště hlavně na podzim, kdy cítí blížící se zimu. Pro své úkryty si vybírají tmavá místa, usazují se v suterénech, pod podlahou, nebo dokonce v blízkosti kanalizačního systému.

Hlodavci mají tendenci vyhýbat se přímému kontaktu s lidmi, ale v nouzové situaci mohou reagovat agresivně, silně poškrábat a kousnout. Tyto typy incidentů jsou obzvláště nebezpečné pro děti a domácí zvířata. Aby toho nebylo málo, jsou nositeli parazitů a mikrobů zodpovědných za mnohé nemoci.

Mohlo by vás zajímat:  Při dodržení několika pravidel orchideje pokvetou a dobře porostou
Zdroj obrázku: Freepik

Rozpoznání přítomnosti myší

Rozkousané dráty, nábytek, koberce, tapety, knihy a obaly potravin by nás měly okamžitě upozornit. Myši také zanechávají výkaly a označují si své území močí s velmi nepříjemným zápachem. Jsou obzvlášť aktivní v noci, takže pokud večer v bytě uslyšíte charakteristické křupání, pravděpodobně máte co do činění s těmito škůdci. Hlodavci nepatří k samotářům. Myši jsou schopny vytvářet velké kolonie s počtem až několika desítek jedinců, takže za žádných okolností byste neměli ignorovat jejich přítomnost.

Využijte rostliny, jejichž vůně je pro hlodavce nesnesitelná. Jaké druhy se jim nelíbí? Patří sem máta, divizna, oleandr, vratič a divoký heřmánek. Květináče se vyplatí položit na dveře a okna, jakož i zákoutí, kde by mohli hnízdit. Vůně česneku je také dráždí. Rozprostřete stroužky na místech, která by myši mohly považovat za vstupní bránu do vašeho domu. Nezapomeňte je vyměňovat co nejčastěji.

Zdroj: https://fox-pest.com/7-smells-that-are-rodent-repellent/
Přidat na Seznam.cz