Cisteni Koberce2

Domácí čistič na koberce a čalounění povrchy krásně osvěží a provoní

Potřebujete snadno a rychle vyčistit nebo osvěžit čalounění či koberec? Pokud ano, máme pro vás perfektní řešení! Tím je tento domácí čistič na bázi éterických olejů, který má nejen čisticí, ale také příjemně osvěžující účinek. Díky tomu bude váš domov svěže vonět a zářit čistotou.

Tento efektivní čistič pro domácnost je vyroben z přírodních ingrediencí, což znamená, že je zcela bezpečný i pro malé děti nebo domácí mazlíčky. Nemusíte se tedy ničeho bát a můžete jej snadno využít kdekoliv v domácnosti. Pocit svěžesti vydrží dlouho díky vůni citronu a tymiánu, které zanechávají velmi příjemnou vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Lišky obohatí každé menu o zajímavou chuť i barvu. Správně je zamrazit ale může být oříšek
Zdroj obrázku: Freepik

Oba éterické oleje navíc mají čisticí účinek, proto jsou ideální pro čištění koberců a čalounění. Navíc vás tento čisticí prostředek vůbec nepřijde draho. Co budete k přípravě potřebovat?

  • 2 šálky jedlé sody,
  • 20 kapek citronového éterického oleje,
  • 5 kapek tymiánového éterického oleje,
  • uzavíratelnou sklenici s otvory.
Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat?

Sodu dejte do malé misky a po kapkách přidávejte éterické oleje. Mezitím druhou rukou obsah misky dobře promíchávejte, aby se éterický olej dobře propojil se sodou a nikde nebylo oleje příliš mnoho na jednom místě. Příprava čisticího prostředku trvá jen několik minut. Na závěr se ujistěte, že jsou všechny ingredience navzájem správně propojeny. Nakonec nasypte hotový prášek do skleněné nádoby se šroubovacím uzávěrem s vyvrtanými otvory.

Mohlo by vás zajímat:  Digestoř si zaslouží pravidelnou péči. Mastné nečistoty vyřeší nejlépe paradoxně olej

Jak čistič používat

Chcete-li použít čisticí prostředek na čištění koberců, stačí jej trochu nasypat na znečištěný povrch. Zde poté nechte prášek krátce působit, ideálně asi 15 minut. Během této doby absorbuje soda pach i nečistoty a éterické oleje koberec hezky provoní. Nakonec místo dobře vysajte vysavačem. Podobně můžete postupovat také tehdy, když chcete vyčistit nějaké čalounění. Buďte opatrní s tmavou barvou látky, aby na ní soda nezanechala bílé skvrny.

Zdroj: https://ohsospotless.com/homemade-carpet-cleaners/
Přidat na Seznam.cz