Domácí brambory jsou k nezaplacení. Snadno si je vypěstuje každý i na malém balkóně

Brambory jsou ve střední Evropě jasným králem zeleniny. Brambory konzumujeme prakticky každý den, jsou neuvěřitelně všestranné a připravit s nimi můžete obrovské množství pokrmů. Myslíte, že když nemáte velkou zahradu nebo lán pole, tak si nemůžete vypěstovat vlastní brambory? Omyl. Postačí vám pytel, který můžete dát na balkón i terasu.

Proč si pěstovat vlastní brambory?

Brambory sice nejsou v obchodě extrémně drahé, ale ceny ovoce i zeleniny neustále rostou. Přidaná hodnota tohoto pěstování by pro vás měla být velkou motivací. Plný pytel si můžete koupit za malou částku, ale existuje mnoho důvodů, proč byste si je měli vypěstovat sami. Stejné důvody platí také pro jiné druhy ovoce a zeleniny, které si můžete pěstovat doma.

V první řadě budete 100% vědět, že jsou vaše brambory ekologické a neobsahují žádné škodlivé chemikálie. Všechny pokrmy, které z nich připravíte, díky tomu budou nejen chutné, ale také doopravdy zdravé. Pěstování navíc zvládne každý, i když s tím nemá žádné zkušenosti! Při pěstování v pytli nemusíte řešit plevel a škůdce, což vás zajisté potěší. Zapojit do pěstování navíc můžete také děti, takže budou fungovat jako výchovná lekce pro děti každého věku.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí čistič na koberce a čalounění povrchy krásně osvěží a provoní
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vypěstovat brambory v pytli?

Jak začít? Dobrou zprávou je, že k pěstování budete potřebovat jen hlízy s dvoucentimetrovými klíčky, pytel a substrát. Jakmile budete mít připravené klíčky, vložte je do půdy, zakryjte a důkladně zalijte. Laura, Annabelle, Heiderot a Blaue Anneliese jsou odrůdy, ze kterých byste měli vybírat. Snadno je zakoupíte v zahradnictví a získáte brambory s různými barvami dužiny i slupek.

Doba výsadby záleží na konkrétní odrůdě, kterou si vyberete. Tuto informaci vám sdělí odborník v zahradnictví. Obvykle se ale sází v dubnu. Květináč nebo pytel by měl být minimálně 30 cm hluboký a stejně tak být široký. Půda musí být úrodná a volná, ideální je namíchání v poměru 2 : 1 s pískem. Myslete na to, že brambory nesnáší mrazy, a proto s výsadbou počkejte na teploty kolem 8 stupňů.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-grow-potatoes-in-a-bag
Přidat na Seznam.cz