Domácí aviváž si ihned oblíbíte. K výrobě postačí pár surovin a oblíbená vůně

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že si můžete doma připravit vlastní prací prášek. Kromě toho si ale můžete vyrobit také bezpečnou a šetrnou domácí aviváž, která vám pomůže změkčit prádlo přírodním a jednoduchým způsobem. Na výrobu nepotřebujete nic složitého. Složky máte zajisté doma a tímto způsobem vás aviváž vyjde levněji a bude mnohem šetrnější pro přírodu i vaši pokožku.

Jak na to?

V první řadě si připravte tří základní suroviny, kterými jsou jedlá soda, lihový ocet a éterický olej. Rovnou lžíci jedlé sody nasypejte do sklenice zahřátého lihového octa. Ocet by měl být teplý, protože díky tomu se v něm jedlá soda lépe rozpustí. Přidejte tři až pět kapek éterického oleje s vaší oblíbenou vůní a důkladně promíchejte. Tato směs je vhodná na jedno praní.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo jedlé sody ale můžete použít také kyselinu citrónovou. Tato složka také změkčuje vodu a textilní vláka, takže se skvěle hodí pro aviváž. Nasypejte balíček kyseliny citrónové do sklenice teplé vody a promíchejte. Z jednoho sáčku dostanete směs na dvě praní. Je důležité, abyste nedali celou sklenici na jedno praní, protože kyselina citrónová je silnější a ve větším množství by mohla oblečení poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Černý pepř není jen koření. Zkušené hospodyňky ho přidávají i do pračky

Další recept na domácí aviváž

Mořská sůl a epsomská sůl mají také změkčující účinky. Smíchejte proto dva šálky soli s polovinou šálku jedlé sody a 30 kapek svého oblíbeného éterického oleje. Na jedno praní použijte pouze 2 lžíce. Bohatě to bude stačit a navíc nebudete muset směs připravovat vždy, když chcete prát. Tento prostředek vám vydrží dlouho a jeho výroba je přitom velmi levná a jednoduchá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Používáte-li aviváž na změkčování svých oděvů jen jednou za čas, jistě se vám mnohem více vyplatí, když si ji vyrobíte sami. Navíc předejdete kožním potížím a dodáte svému oblečení vůni, kterou máte nejraději. Pokaždé můžete také přidat jiný éterický olej, takže budou tkaniny vonět vždy jinak.

Zdroj: https://www.maidright.com/about-us/news/2017/january/3-easy-to-make-recipes-for-natural-fabric-soften/
Přidat na Seznam.cz