Dokonale čistá okna jsou vizitkou každého domu. Bílé rámy rozzáří to nejlevnější, co najdete

Zažloutlé okenní rámy u plastových oken jsou vidět už z dálky a všimne si jich téměř každý. Nevypadají dobře a kazí estetický dojem z celého interiéru. Poradíme vám, jak jednoduše vyčistit rámy plastových oken a jak předcházet tomu, že plast začne žloutnout. Nebojte se, není to složité a nebudete potřebovat žádné drahé prostředky plné chemie.

Domácí způsoby bělení okenních rámů

K čištění oken i jejich rámů můžete pochopitelně použít speciální prostředky, které jsou k tomu určené. Jejich nevýhodou je, že jsou obvykle plné chemikálií a navíc jsou poměrně drahé. Domácí metody jsou jednoduché, levnější, ekologické a stejně účinné. Proto byste měli vyzkoušet alternativní způsoby předtím, než poběžíte do obchodu pro silný prostředek plný chemie.

Na vybělení okenních rámů můžete jednoduše použít suroviny, které máte neustále doma. Jedlá soda, ocet a citron se jistě ve vaší kuchyni najdou vždy. Jestli ne, můžete si je za pár korun koupit v nejbližším obchodě s potravinami. Navíc je můžete použít nejen na okna, ale také na čištění trouby, plynového sporáku, lednice, baterií, koupelnových i kuchyňských obkladů a okenních rámů.

Mohlo by vás zajímat:  Na vysoké ceny cukru lze vyzrát. Vyrobte si krystal nebo sirob sami doma
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit žlutých skvrn na okenních rámech?

Zbavit se žlutých skvrn na okenních rámech není tak složité, jak si myslíte. Stačí, když smícháte jedlou sodu, ocet a citronovou šťávu v takovém poměru, aby vznikla hustá pasta. Směs naneste na rámy a pár minut ji nechte působit. Poté vše otřete a umyjte čistou vodou. Druhou možností je směs z 1/3 hrnku octa, 1/2 hrnku vody a 2 lžic citronové šťávy. Získáte tekutý prostředek, kterým stačí rámy nastříkat a přidat k němu trochu prostředku na nádobí.

Pravidelné mytí je nejdůležitější prevencí

Všichni víme, že prevence je vždy lepší než boj se skvrnami. V tomto případě se jedná o pravidelnou údržbu. Alespoň jednou za měsíc plastové okenní rámy otřete měkkým hadříkem, abyste zmírnili vliv slunce, prachu a nečistot. Díky tomu nebudete mít při mytí oken takové problémy s čištěním a vaše okna budou neustále nádherně čistá a rámy zůstanou dokonale bílé.

Zdroj: https://www.eygwindows.co.uk/lifestyle-blog/how-to-clean-upvc-windows
Přidat na Seznam.cz