Dokonale bílé povlečení nejen po prvním vyprání: na tradiční metody bělení je vždy spolehnutí

Bílé povlečení můžete kombinovat se všemi barvami světa, pravdou ale je, že v mnoha domácnostech ho nenajdete. Péče o bílé prádlo je velmi náročná, jestli chcete zajistit, aby bylo skutečně bílé po delší dobu. Přinášíme proto tipy a rady našich babiček, které věděly, jak docílit bílého povlečení, a to bez použití chemických prostředků.

Domácí prostředky na bělení prádla

Nemusíte hned kupovat drahé chemické přípravky, které sice jsou vhodné na bělení, ale kvůli obsahu škodlivých látek nejsou zdravé pro nás ani pro životní prostředí. Bílé povlečení může už po několika týdnech ztratit svou barvu, zůstane zašedlé nebo zaprané. Povlečení byste měli pravidelně měnit, je dobré mít hned několik kusů než jen střídat dvoje nebo troje. Barva může vyblednout, ale pokud se o povlečení budete starat, může vám sloužit i několik let.

I když už povlečení nezáří jako dřív, nemusíte zoufat. Můžete si poradit pomocí domácích prostředků, které skutečně fungují, navíc jsou levné a snadno k dostání. Jedlá soda například bude fungovat skvěle. Můžete s ní vyčistit celou domácnost včetně vybělení prádla. Připravte si roztok – do pěti litrů vody dejte 1,5 hrnku sody. Můžete tak udělat v umyvadle nebo ve vaně, aby se vám s povlečením lépe manipulovalo.

Mohlo by vás zajímat:  Nekvetoucí orchidej je chyba vyhodit. Díky jedinému triku pokvete jako o závod
Zdroj obrázku: Freepik

Bílé povlečení sušte na sluníčku

Slunce působí jako přírodní bělidlo nejen na povlečení, ale také ostatní bílé materiály. Můžete si pomoci také vařící vodou. Než dáte povlečení do samotné pračky, můžete ho položit do vany a zalít vařící vodou. Nechte ji pak vychladnout a klasicky vyperte. Vařící voda způsobí, že se nečistoty v pračce lépe rozpustí. Po vyprání dejte uschnout nejlépe na slunce.

Můžete si pomoci také solí nebo sraženým mlékem. V soli můžete látku nechat dokonce přes noc, aby působila co nejlépe. Smíchat můžete vlažnou vodu se solí nebo mlékem. Výsledky pak budou dokonalé. Čím déle pak bude povlečení v roztoku, tím bude prádlo více vybělené.

Zdroj: https://amerisleep.com/blog/how-to-make-sheets-white/
Přidat na Seznam.cz