Diagnóza vyrazila mladé ženě dech. Ještě větší překvapení přišlo, když se dověděla příčinu nemoci

Mladí lidé často zjistí, že trpí nemocí, o které si mysleli, že se týká pouze starší generace. Bývají pak hodně překvapeni zjištěním, jaké příčiny to mohlo mít. Podobně se cítila i mladá žena, která zjistila, že trpí Alzheimerovou nemocí. Měla totiž problémy se obléknout a často zapomínala i na takovou samozřejmost, jako je její jméno. Tato nemoc si totiž nevybírá a může napadnout každého z nás. Jak se proti ní bránit?

Odhalení příčiny je většinou dlouhodobá práce

I mladí lidé mohou trpět nemocemi, o kterých toho mnoho nevědí, a tak ani netuší, že právě tuto nemoc mají. Ženy, které jsou celý život štíhlé, najednou přiberou několik kilogramů, jsou unavené a podrážděné. Jak lékaři poznají právě Alzheimerovu chorobu? Amie vedla normální život jako každá mladá žena. Jedla zdravě, sportovala a nikdy by ji nenapadlo, že by mohla onemocnět. Jednoho dne si ale všimla zvláštních příznaků. Přibrala na váze, i když svůj styl nezměnila.

Byla hodně často unavená, měla problémy se obléknout nebo nevstala, když někdo zavolal jejím jménem. Že s ní něco není v pořádku, si neuvědomovala. Po návštěvě svého lékaře absolvovala několik základních testů a výsledky byly v normě. Paměť se jí ale zhoršovala, stejně tak přibývalo příznaků. Až po několika měsících se Amie dozvěděla, že trpí Alzheimerovou nemocí. Diagnóza, kterou se dozvěděla, jí vzala dech.

Mohlo by vás zajímat:  Květa: Tchyně během hlídání dětí udělala něco, co jí nikdy neodpustím. Nemluvím s ní a můj manžel stojí na její straně
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mohou být příčiny?

Pro Amie bylo velmi těžké se smířit s tím, že trpí Alzheimerovou nemocí. Možná za to ale může místnost, ve které pobývala. Byla v ní totiž plíseň a právě ta je pravděpodobně příčinou toho, že se u ní rozvinula tato zákeřná nemoc. Amie to vyděsilo, protože netušila, jak moc plesnivý tento byt byl. Plíseň nakonec našla i na místech, kde by ji opravdu nečekala.

Amie se tak i s manželem musela odstěhovat a postupně příznaky mizely. Plíseň, kterou najdete doma, může ovlivnit vaše zdraví, protože produkuje toxiny, které ve vašem těle mohou vyvolat alergickou reakci nebo i další zdravotní problémy.

Zdroj: https://www.alzdiscovery.org/cognitive-vitality/blog/can-mold-harm-your-brain
Přidat na Seznam.cz