Čištění trouby nemusí trvat věčnost. Skryté tlačítko usnadní práci na maximum

Čištění trouby může být náročná činnost, zvlášť pokud to neděláte pravidelně, ale pouze jednou za čas. Čištění trouby nemá rád nikdo, ale pečení v ní je jedna radost, a proto se tolik využívá. Víte ale, jak ji vyčistit, aby byla opravdu čistá? Pomoci může jednoduchý trik, díky kterému se vám podaří vyčistit i vnitřní sklo trouby.

Nejlepším řešením je čistit troubu po každém použití

Jestli chcete mít jistotu, že v troubě nezůstaly žádné bakterie nebo nečistoty, nejlepší bude čistit ji po každém použití. Je ale jasné, že ženy, které jsou v domácnosti nebo chodí do práce, nebudou chtít trávit mnoho času čištěním. Pokud to ale necháte být a budete ji čistit jednou měsíčně nebo i déle, bude čištění trvat o mnoho delší dobu, protože nečistoty už budou zažrané a půjdou těžko odstranit.

Většinou troubu čistíme, až když do ní není přes nečistoty vidět. Proto je nutné především vyčistit sklo, a to nejen zevnitř z trouby nebo zvenčí, ale je potřeba dostat se také do dvířek, protože i tam se může snadno nečistota dostat tím, jak je v troubě teplo. Víte, že trouba má tlačítko, které vám usnadní spoustu práce? Jestli ne, nyní už budete chytřejší.

Mohlo by vás zajímat:  Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte
Zdroj obrázku: Freepik

K čemu takové tlačítko poslouží?

Sklo v troubě můžete velmi snadno vyndat. Slouží k tomu právě tlačítka na dvířkách trouby. Pomůže vám to účinně vyčistit nečistoty a možná se budete divit, kolik se toho dovnitř dveří dostane. Všechno, co pro to musíte udělat, je najít šrouby na horní straně dvířek a pouze je malinko povolit dvěma otáčkami doleva.

To ale není všechno. Zacvakněte na dvě západky, díky kterým se dostanete přímo ke sklu, a vlastně máte hotovo. Můžete ho vysunout a vydrhnout, následně sklo vraťte opačným způsobem do dvířek trouby. Čištění tak bude dokonalé, a jestli jednou za čas sklo pořádně vyčistíte, do trouby uvidíte mnohem lépe.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/life/1305803/how-to-clean-your-oven-self-cleaning-button
Přidat na Seznam.cz