hands-asian-woman-cleaning-toilet-seat-by-pink-cloth-wipe-restroom-house

Čištění toalety usnadní domácí prostředky v čele s octem

Toaleta je místo, které je potřeba uklízet opravdu pravidelně. Pokud tak neděláme, začne se z ní brzy linout nepříjemný zápach a pak není příjemné ji vůbec používat. Na trhu je mnoho prostředků, které lze k čištění použít, a nabízí se také mnoho takzvaných babských rad a domácích vychytávek, které nám k lesknoucímu záchodu dopomůžou. Které to jsou? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Pak už je jen na vás, kterou metodu si vyberete.

Metod na výběr je mnoho. Která je nejlepší?

V prvé řadě bychom se měli rozhodnout mezi domácími metodami a kupovanými čisticími prostředky. U kupovaných prostředků je většinou zaručené, že obsahují silnější chemikálie. To ale není vždy dobré, obzvláště pokud máte malé děti či domácí mazlíčky. Právě jim by silné chemikálie mohly ublížit. Kupované prostředky jsou navíc poměrně nákladné a ne vždy fungují tak, jak slibují. V zásadě budete muset záchod stejně umývat alespoň jednou za týden, ať použijete, co použijete. Domácí způsoby jsou levnější, dostupnější a často stejně efektivní.

Mohlo by vás zajímat:  Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí vychytávky na úklid toalety

Toaletu lze uklízet pomocí mnoha surovin a prostředků, které doma běžně máme. K čištění se dá použít ocet, jedlá soda, ale například i oblíbený kolový nápoj.

Nejdůležitější je se zbavit zápachu a záchod vydezinfikovat. S tímto úkolem nám spolehlivě pomůže ocet. Ten stačí do záchodu nalít a nechat nějakou dobu působit. Ocet je ředěná kyselina a pomůže tak narušit strukturu veškeré špíny, která v záchodě je. Půjde pak lépe dolů. Zároveň má také dezinfekční účinek a zbaví tak toaletu veškerých bakterií, které mohou kolem záchodu být. Právě ty také většinou mohou za nepříjemný zápach. Pokud záchod uklízíte pravidelně, je opravdu třeba do něj ocet pouze nalít. Pokud ale provádíte úklid důkladnější, můžete si pomoct kartáčkem či štětkou, abyste se dostali i do těžko přístupných míst.

Zdroj: https://necscleaning.co.uk/how-to-clean-your-house-with-white-vinegar/
Přidat na Seznam.cz