Čištění sporáku může trvat jen několik minut. Spolehnout se můžete na osvědčené i netradiční metody

Čištění plynového sporáku není vždy jednoduché a může zabrat hodně času. Velkou výhodou je, že díky některým trikům ušetříte hodně práce a času. Existuje pár osvědčených tipů a triků, díky kterým zmizí nevzhledné nečistoty. S velkými skvrnami vždy začněte ihned, protože později je už možná nevyčistíte. Na vyčistění vám přitom postačí jen domácí prostředky, které máte v kuchyni.

Domácí čištění octem

Pravidelné čištění plynového sporáku je velmi důležité pro jeho správnou funkčnost i krásný vzhled. Vaření bude velká radost, když budete mít neustále čistý a lesklý sporák. Pohled na mastný a špinavý sporák není příjemný pro nikoho. Navíc bude plný bakterií, plísní a dalších patogenů a mikroorganismů. Těšit se můžete také na nepříjemný zápach, takže se nečistot musíte hned zbavit.

Octem můžete vyčistit praktický celý plynový sporák. Jde o univerzální čistidlo, kterým odstraníte spáleniny, usazeniny i mastnotu. Ocet je navíc antibakteriální, takže zabije všechny bakterie, viry a patogeny. Stačí přitom jen smíchat vodu s octem, nanést a nechat 15 minut působit. Poté jen povrch otřete vlhkým hadříkem a papírovými utěrkami. A máte hotovo!

Mohlo by vás zajímat:  Ačkoliv prý nosí štěstí, lidé je doma neradi vidí. Na pavouky zkuste vyzrát chytře
Zdroj obrázku: Freepik

Vosk na tělo

Vosk na tělo je trochu netradiční produkt, ale můžete ho využít na čištění plynového sporáku. Nejedná se ale o čisticí prostředek. Před použitím vosku musíte sporák důkladně vyčistit. Jestli chcete spotřebiči dodat lesk a ochranu před škrábanci, použijte vosk. Navíc odstraníte tuky a zbytky jídla, které na sporáku zůstaly. Použít můžete také vosk na karoserii auta, který lze aplikovat i na kovový a keramický sporák.

Jedlá soda

Jedlá soda (stejně jako ocet) je velmi univerzální. Ideální je pro čištění hodně mastného povrchu. Jedná se o trochu žíravý produkt, takže si poradí s každou nečistotou. Teplou vodu nalijte do malé misky. Přidejte tři lžíce jedlé sody. Směs jednoduše aplikujte na povrch a nechte 30 minut působit. Poté jen otřete vlhkou houbičkou a osušte utěrkou nebo papírovými ručníky.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/cleaning/22870448/how-to-clean-stove-burners
Přidat na Seznam.cz