Čištění špinavé pohovky nemusí být horor. Dvě snadné metody fungují rychle a efektivně

Čištění špinavého gauče je nutné, když ho členové domácnosti nebo domáčí mazlíčci znečistí. Čištění by mělo probíhat v co nejkratší době, koneckonců pohovka je částečně symbolem našeho obývacího pokoje. Také staré zašlé špíny se zbavuje mnohem hůře než fleku nového, ještě nezaschlého. Ale jak to udělat? Nemusíte utrácet množství peněz na mytí gauče. Vše, co potřebujete, je trocha vynalézavosti a naše rady. Pojďme zjistit, jaké jsou domácí způsoby pro vyčištění špinavého gauče.

Špinavá pohovka

Špinavá pohovka může způsobit noční můry mnoha majitelům. Hlavně u světlých sedacích souprav bývá čistění horor. To vše také proto, že čištění profesionály je spojeno s velmi vysokými náklady. Existuje však řešení, které by mělo uklidnit naše nervy. Je to úklid domova za pomoci levných a efektivních prostředků.

Jaké jsou náklady spojené s čištěním gauče?

Důležitý je typ a velikost pohovky. Také materiálové složení a druh čisticích prostředků, které zvolíte. Dle velikosti pohovky se také stanovuje čas, který musí profesionál strávit při jejím čištěním. A v neposlední řadě je také důležité, jak moc a jak dlouho je pohovka znečištěna. Sazby za úklid se mohou také lišit mezi městy a společnostmi, které poskytují tento typ služeb. Ceny se mohou pohybovat od několika stovek až po tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek s leklým povrchem je krásný, při správné péči bude dokonalý dlouhé roky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit pohovku doma?

Místo toho, abychom utráceli stovky korun za čištění gauče, zkusme ušetřit. Domácí prostředky pro čištění pohovky nám v tom mohou pomoci. Dobrým způsobem, jak vyčistit gauč, je směs citronu, vody a jedlé sody. Z těchto ingrediencí vytvořte aktivní roztok. Roztok naneste na hadřík a krouživými pohyby odstraňte nečistoty z ušpiněné pohovky. Pokud se to na poprvé nepovede, postup opakujte.

Další prostředky pro čištění gauče

Dalším čisticím prostředkem může být bramborová mouka. Stačí ji posypat na skvrnu a prášek vetřít do materiálu. Po několika minutách je třeba mouku, která nasála nečistoty, vysát. Zbytky je vhodné dočistit hadříkem.

Zdroj: https://porady.interia.pl/sprzatanie/news-jak-domowym-sposobem-wyczyscic-skorzana-sofe,nId,4913276, https://zdrowie.interia.pl/domowa-apteczka/news-maka-ziemniaczana-poratuje-cie-w-upal-leczy-otarcia-i-odparz,nId,6214416
Přidat na Seznam.cz