Čištění lednice je otázka několika minut. Díky domácím prostředkům bude znovu jako nová

Čištění lednice je nepříjemnou činností, kterou nemá téměř nikdo v lásce. Snažíme se zbavit nečistot a nepříjemných pachů pomocí chemikálií, ale lednice je stále ve stejném stavu. Řešením mohou být běžně dostupné produkty z kuchyně. Přinášíme tipy, jak vyčistit lednici snadno a rychle domácími prostředky.

K vyčištění a dezinfekci pomůže ocet

Díky čisticím a dezinfekčním vlastnostem je ocet v kuchyni velmi často využíván. Jedná se i o součást čisticích prostředků, které lze zakoupit v obchodech. Výhodou octa je, že je šetrný k přírodě a materiálům. Navíc se jedná o velmi levnou surovinu v porovnání s „profesionálními“ čisticími prostředky. Také pomůže s nežádoucími pachy, které se v lednici při používání mohou objevit. K čištění stačí připravit roztok octa a vody v poměru 1 : 3 a jím lednici kompletně vyčistit. Poté lednici vytřete kuchyňskými utěrkami nebo čistým hadříkem a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednice jako nová díky soli a citronu

Kuchyňská sůl je běžně využívána při vaření. Má však mnohem širší využití, například při čištění kuchyně. Sůl kromě odstranění nečistot pomůže i v boji proti bakteriím. Příprava roztoku soli pro čištění je jednoduchá, postačí rozpustit dvě lžíce soli ve sklenici teplé vody. Takový roztok si dokonale poradí s nečistotami na stěnách, poličkách i těžko přístupných mezerách v lednici. Sůl je však třeba nechat deset minut reagovat s nečistotami a poté povrchy omýt čistým vlhkým hadříkem. Podobným způsobem lze využít i sílu citronu nebo kyseliny citronové. Citronová šťáva má navíc výhodu v tom, že vytvoří krásný lesklý povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáviděné mytí oken nemusí být fuška. S našimi triky se budou okenice jenom blýskat

Jedlá soda čistí a pomáhá zatočit s nežádoucími pachy

Hospodyňky dobře vědí, že soda je velkým pomocníkem v kuchyni a je vhodná k čištění různých povrchů. Není žádné překvapení, že je vhodná i pro čištění lednice. Pro takový účel si připravte hustou pastu. Tři lžíce sody nasypte do maximálně půl sklenice vody a míchejte. Pastou následně vydrhněte všechny povrchy uvnitř lednice a poté vytřete do sucha. Výhoda sody spočívá v tom, že pomáhá efektivně odstranit všechny pachy.

Zdroj: https://www.simplemost.com/5-easy-ways-clean-deodorize-refrigerator-without-chemicals/
Přidat na Seznam.cz