woman-vacuums-gray-carpet-with-vacuum-cleaner-cleaning-cleanliness-concept

Čištění koberce usnadní použití bramborové mouky

Nejeden z nás má doma koberce. Ať už jsou to ty funkční, které máme přes celý pokoj, nebo ty dekorativní, které máme, jen aby hezky vypadaly. Tak jako tak, není vůbec výjimečné to, že se zašpiní. O to víc pak, pokud vlastníme domácího mazlíčka nebo máme v domácnosti děti. Jak ale špínu a skvrny z koberce dostat? Způsobů i prostředků je mnoho. V dnešním článku si představíme klasické způsoby, díky kterým nebudeme muset trávit zbytečné množství času v obchodě vybíráním drahých čisticích prostředků.

Mohlo by vás zajímat:  Větrací mřížky jsou plné prachu i patogenů. Jednoduchá dezinfekce udrží domácí vzduch zdravý

Čas je neúprosný a i při úklidu hraje hlavní roli

I při úklidu je čas velmi důležitý faktor. Přeci jen si představte situaci, že na koberec vylejete například své oblíbené červené víno. V tuto chvíli je nejdůležitější zasáhnout ihned. Pokud to totiž neuděláme, nečistota se dostane do hloubky tkaniny a už ji nikdy zcela nedostaneme pryč. Samozřejmě se ale může stát, že možnost zasáhnout ihned nemáme. Třeba když si nehody nevšimneme.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jste si ale vědomi toho, co se stalo, neztrácejte čas tím, že do obchodu poběžíte pro specializovaný prostředek na koberce. Sáhněte po obyčejné mouce. Nedáte tak nečistotě čas napáchat škody.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o čistý domov bez použití jakékoli chemie. Domácí prostředky fungují skvěle

I na typu koberce záleží

Než se samotným čištěním začnete, měli byste se zaměřit na to, jaký koberec doma vůbec máte. Je totiž rozdíl v tom, zda má vlas krátký, či dlouhý. Záleží i na samotném materiálu. Některé jsou citlivější než jiné a rozhodně bychom je nechtěli poničit. I tak ale existuje jedna univerzální metoda a to je již zmiňovaná mouka. Bramborovou mouku stačí vzít a nasypat na celý koberec. Do samotných vláken ji můžete natlačit pomocí kartáče či vysavače. Nechte nějakou dobu působit a pak koberce vezměte ven vyklepat. S klepáním byste neměli přestat, dokud se z koberce práší, znamená to totiž, že jsou v něm nečistoty, co potřebují ven. Koberec už poté nevysávejte.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/10-homemade-carpet-cleaning-remedies-577474
Přidat na Seznam.cz