Corner Stone Twopiece Sink Home Kitchen Setting

Čištění dřezu usnadní pravidelná péče a použití vhodného prostředku

Vizitkou člověka je čistá domácnost. Pokud nechcete patřit k těm, co zanedbávají domácnost, měli byste provádět pravidelný úklid. Pravidelný úklid si můžete usnadnit tím, že nebudete odkládat čištění právě zašpiněného místa nebo spotřebiče. Spoustu času trávíme v kuchyni, kde je i nejvyšší riziko zašpinění. Čistý dřez vypadá na první pohled jako jednoduchý úkol, ale při nezájmu nebo špatném zacházení se objevují škrábance, a dokonce i zabarvení. Údržba dřezu není nikterak složitým procesem. Stačí dodržet určitá pravidla vedoucí k čistému dřezu.

Mohlo by vás zajímat:  Špína se bude vždycky vracet. Záleží na tom, jak často uklízíte a jaké prostředky používáte

Důležité je předcházet silnému znečištění

Zde platí obecné pravidlo. Jestliže necháme zajít znečištění dostatečně daleko, začnou se projevovat známky znečištění. Čím vyšší je, tím horší a náročnější čištění bude. Existuje spousta materiálů, ze kterých se dřezy vyrábějí, mezi ně patří například:

  • nerezové,
  • granitové,
  • kompozitní,
  • konglomerátové.

Na každý druh platí jiný čistič, proto je velice důležité sledovat obal čisticího prostředku, abyste se vyvarovali použití nevhodného.

Zdroj obrázku: Freepik

Čeho se vyvarovat?

Ne všechny nabízené produkty v obchodech jsou ideální pro váš dřez. Před samotným zakoupením si pořádně přečtěte, zda je daný čisticí prostředek vhodný pro váš dřez. Některé prostředky obsahují částice, které jsou nevhodné a způsobují škrábance a zabarvení. Nejlepší je se vyvarovat chlóru a čpavku. Nedoporučuje se používat ani ocelovou vlnu nebo hrubé houbičky, hrozí poškrábání.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Jak vyčistit dřez

Čištění dřezu není náročnou činností, pokud ho pravidelně čistíme po každém použití. Bohatě stačí použití klasického prostředku na mytí nádobí. Po každém očištění snadno docílíme čistého dřezu, aniž bychom vynaložili velké úsilí. V případě, že narazíte na silnější vrstvu znečištění, použijte domácí prostředky, které jsou součástí většiny domácností. Mezi ně patří ocet, jedlá soda nebo citronová šťáva. K čištění je vhodný hadříkmikrovlákna nebo měkká houba.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-your-kitchen-sink
Přidat na Seznam.cz