Čistá lednice i bez zdlouhavého mytí díky jednomu snadnému triku

Lednice by měla vzhledem ke svému primárnímu účelu zářit čistotou. Nebo alespoň poskytovat takové prostředí, aby v jejích prostorech nedocházelo k množení nebezpečných patogenů. Její čištění je však problematické, a tudíž i nepříliš oblíbené. Proto jej, zcela přirozeně, máme tendenci odkládat. Co dělat, abychom si tuto povinnost usnadnili?

Všechny novější typy chladniček jsou vybaveny moderními systémy, které efektivně předcházejí případnému vzniku námrazy. Z toho důvodu odpadá nepříjemná povinnost v podobě pravidelného odmrazování tohoto oblíbeného domácího spotřebiče. To ale neznamená, že není nutné lednici pravidelně čistit a dezinfikovat, aby v jejích útrobách nedocházelo k množení potenciálně nebezpečných patogenů. Pro ty je vlhko, k němuž dochází v souvislosti s přítomností jednotlivých uložených potravin, ideálním prostředím.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co s tím?

Ačkoliv to tak na první pohled nepůsobí, udržení čistoty v rámci lednice je snadné. Tedy, přesněji řečeno, pokud víme, jak na to. Zkušené hospodyně využívají trik, který pomůže k udržení čistoty v prostorách lednice dlouhodobě.

Nejedná se přitom o žádné složité úkony, postačí jediné – omyté police zabalit do plastové fólie. Veškeré nečistoty se usazují právě na tuto vrstvu, kterou poté obměňujeme v návaznosti na míru znečištění, aniž bychom museli jednotlivé police pracně omývat a dezinfikovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Efektivita této metody, jež může na první pohled působit zdlouhavě, se zpravidla ukáže až v praxi, kdy šetří nejen čas, ale také množství spotřebované vody. Pro ty z nás, které odrazuje odpad v podobě fólií, existuje šetrnější varianta – speciální podložka přímo určená k těmto účelům. Řada z nich je vybavena antibakteriálními účinky, díky čemuž přispívá k vytvoření ideálního prostředí pro delší uchovávání potravin. 

Přidat na Seznam.cz