3700

Cigaretový zápach v bytě: pomůže dostatečné větrání a domácí pohlcovač pachů

Kouření je hrozný zlozvyk, kterého se v dnešní době mnoho lidí zbavuje. Není se čemu divit, protože cena cigaret je neuvěřitelně vysoká. Jestli máte doma kuřáka nebo si u vás zapálila cigaretu nějaká návštěva, budete muset odstranit zápach ze svého domova i z oblečení. Kouř se totiž dostane úplně všude a dokáže se natáhnout do všech materiálů.

Větrání je klíčové

Nejdůležitější věc, kterou musíte udělat během kouření i po něm, je větrání. Cigaretový zápach se rychle rozšíří po celém bytě nebo domě. Klidně otevřete okna i v několika místnostech, abyste vytvořili jemný průvan. Tím odstraníte kouř mnohem rychleji. Nenechte se odradit ani chladným vzduchem během zimních měsíců, protože bez větrání se kouře jednoduše nezbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Při mytí nádobí i praní prádla lze využít ekologické prostředky
19584519
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte domácí prostředky a čističku vzduchu

Proti zápachu můžete snadno použít produkty, které přirozeně absorbují pachy. Velmi efektivní je ocet, jedlá soda, aktivní uhlí nebo kávová sedlina. Velmi dobře vám poslouží také čistička vzduchu s HEPA filtrem, která dokáže odstranit i nejmenší částečky kouře a toxinů ze vzduchu.

Jak se zbavit zápachu z oblečení?

Oblečení, které bylo vystavené cigaretovému kouři, bude velmi nepříjemně zapáchat. Když při praní použijete vonný prací prostředek nebo do pračky přidáte trochu bílého octa, neutralizujete zápach z oblečení. Až ho vyndáte z pračky, nechte ho uschnout na čerstvém vzduchu a (ideálně) na slunci. Tím odstraníte cigaretový kouř z oblečení, aniž byste se museli příliš snažit.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé oblečení osvěží mrazák, ocet nebo vonné oleje

Z šatních skříní i oblečení dostanete kouř také s pomocí jedlé sody. Vložte ji do sáčku, který pověsíte do skříně. Jedlou sodu můžete také posypat do vnitřní části skříně, kde absorbuje všechny pachy. Jestli máte doma parní čistič, můžete ho také použít také na oblečení načichlé kouřem z cigaret. Vyzkoušejte tyto metody a již nikdy nebudete mít problémy se zatuchlými oděvy.

Zdroj: https://ionmax.com.au/blogs/resources/how-to-get-rid-of-cigarette-smoke-odour-indoors
Přidat na Seznam.cz