Chytré hospodyňky netráví úklidem kuchyně půl dne. Znají triky, jak si ho usnadnit

Kuchyň je místo, které se spolu s koupelnou čistí opravdu špatně. Při pečení a vaření se v kuchyni vytvářejí nečistoty, které lze jen těžko odstranit. Mnozí se s tím doma moří a nevědí, jak si mohou práci usnadnit. Nemusíte špínu v kuchyni dřít silou, existují způsoby, jak ji vyčistit rychle, snadno a bez použití hrubé síly. Vyčistěte kuchyňské spotřebiče tak, aby se blýskaly i na dálku.

Čištění lednice

Lednici používáme jistě všichni každý den. Vzhledem k tomu, že slouží k uchovávání potravin, by měla být neustále perfektně čistá. Není ale řešením lednici každý týden čistit půl dne a ještě k tomu s ne zcela uspokojivým výsledkem. Pokud chcete vyčistit lednici opravdu dokonale, je nutné odstranit z ní všechny potraviny, šuplíky i poličky. Jen tak se vám podaří umýt lednici všude.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nechcete používat speciální drahé čisticí přípravky, můžete se spolehnout na přírodní suroviny. K vyčištění lednice vám postačí pouze teplá voda a trocha jedlé sody. Do nachystaného roztoku stačí jen namočit houbičku a lednici důkladně umýt ze všech stran.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí čistič na koberce a čalounění povrchy krásně osvěží a provoní

Mikrovlnná trouba

Pravidelnou údržbu potřebuje i mikrovlnná trouba. S čištěním mikrovlnné trouby vám pomůže citron, který má absorpční schopnosti. Stačí použít sklenici, do které nalijete vodu a vhodíte plátek citronu. Nastavte mikrovlnku na nejvyšší výkon a zapněte ji na 5 minut. Po skončení ohřevu nechte chvíli v mikrovlnné troubě, pak sklenici vyjměte a umyjte vnitřek.

Zdroj obrázku: Freepik

Trouba a sporák

Trouba i sporák by měly být důkladně umyty po každém použití. Nečistoty, které se na nich zachytí, jdou totiž nejlépe odstranit čerstvé. Nejlepší možností je použít mokrý hadr v kombinaci s jarem nebo obyčejnou citronovou šťávou. Nezapomeňte troubu vyčistit ve všech ohybech. Pak ji důkladně osušte. Odstraníte tak mastnotu i jiné nečistoty, které se v kuchyni po přípravě pokrmů usazují.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/kitchen-cleaning-hacks-264886
Přidat na Seznam.cz