Chřadnoucí túje zachrání lektvar z kuchyně. Tento elixír života namíchá každý během pár minut

Máte doma na zahradě túje a chcete je podpořit v růstu? Vidíte, že žloutnou, nebo dokonce mají ošklivou hnědou barvu? Jestliže vám zahradu už nějakou dobu nezdobí, bude potřeba si uvědomit, že se někde stala chyba. Túje totiž potřebují kvalitní hnojiva, která je možné aplikovat během celého roku. Nemusíte tak čekat na určitý měsíc. Jako hnojivo můžete použít roztok, který si připravíte doma během pár minut.

Jaké suroviny můžete na hnojivo použít?

K výrobě domácího hnojiva budete potřebovat suroviny, které najdete doma. Patří sem například kvasnice, banánová slupka a také kávová sedlina. Vyrobit si hnojivo tak můžete po celý rok. Je to nejlepší hnojivo, které se bude hodit nejen na túje, ale také na další zahradní rostliny. Ty totiž potřebují dostatek minerálů a živin, aby zdravě rostly a vypadaly na zahradě báječně.

Kvasnicové hnojivo bude pro túje opravdovým balzámem. Uvidíte skoro okamžitě, že se rostlina probouzí k životu, a bude se jí mnohem více dařit. Kvasnice se používají jako zálivka nejen pro okrasné rostliny nebo keře, ale můžete je použít také na zalití zeleniny a dalších rostlin. Kdy ale hnojivo použít na túje? Nejlepší je to na začátku vegetativního období. Začátek jara, konkrétně duben, bude nejlepší.

Mohlo by vás zajímat:  Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou příčiny hnědnutí tújí?

Přihnojovat ale můžete během celého roku. Záleží na teplotě, protože se musí pohybovat v plusových hodnotách. Hnojivo pak musí být bohaté především na draslík nebo fosfor. A proč vlastně túje hnědnou? Je to dané několika faktory, které je potřeba co nejvíce omezit. Příčin může být mnoho. Možná nemají dostatek minerálů a dalších látek, jako je dusík, železo nebo hořčík.

Také je ale můžete špatně zalévat nebo vůbec. Túje ale také potřebují pravidelnou zálivku jako ostatní rostliny. Hnojení je další důvod, proč se rostlinám nedaří, ale také je můžete mít ve špatné půdě, ve které se jim nedaří.

Zdroj: https://www.paramountplants.co.uk/blog/index.php/thuja-care/
Přidat na Seznam.cz