Chlupy na oblečení můžou patřit minulosti. Stačí do pračky přidat jedinou ingredienci

Chlupy na oblečení můžou patřit minulosti. Stačí do pračky přidat jedinou ingredienci

Domácí mazlíčci nám dělají většinu času obrovskou radost. Možná se ale díky nim potýkáte s chlupy, které se drží na oděvech. Hodit je do pračky a vyprat jako obvykle problém nevyřeší. Jak se můžete chlupů zbavit během praní? Budete se divit, ale skutečně toho můžete dosáhnout, a to jen s přidáním jediné suroviny, kterou máte zaručeně ve své kuchyni.

Jak se zbavit chlupů v pračce?

Většina lidí odstraňuje chlupy z oblečení ručně nebo s použitím speciálního válečku. Obě varianty jsou poměrně složité a časově náročné. Chlupy se drží hlavně na náchylných oděvech a v pračce se přilepí na další oděvy nebo na vnitřek bubnu, což ho zbytečně zanáší a ničí. Možná vás to překvapí, ale stačí použít jediný univerzální produkt a budete mít po starostech.

Ocet máte doma zaručeně vždy a poslouží vám nejen při údržbě domácnosti. V tomto případě bude v pračce působit jako antistatická a změkčující kapalina, která vás zároveň zbaví nepříjemného zápachu z látky a odstraní škodlivé bakterie. Ocet navíc můžete použít také jako odstraňovač skvrn. Chlupy i jemné nitky se díky octu přestanou držet na oblečení a jednoduše se jich zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá matrace zbavená roztočů i bez zbytečné chemie: domácí prostředky dokážou zázraky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se octem zbavit chlupů z oblečení?

Do nádobky na prací prostředek nalijte půl sklenice octa. To je vše, co potřebujete pro dokonale čisté a voňavé oděvy bez zvířecích chlupů. Zvolte vhodný program a vyperte oblečení jako obvykle. Nemusíte se ničeho obávat, protože vůně octa nezůstane na oděvech příliš dlouho. Při sušení se provětrá a prací prostředek vám s tím také hodně pomůže.

Jakmile do pračky přidáte ocet, neměli byste už používat aviváž. Jakmile pračka dopere a oblečení z ní vyndáte, před pověšením oděvy ještě dobře protřepejte. Ocet vám pomůže nejen s chlupy a nitkami, ale také se žmolky. Díky tomuto triku se proto zbavíte všech nepříjemností, které můžete zažívat při nošení a praní svého oblečení. Ocet je docela levný a v domácnosti ho můžete využít mnoha způsoby, včetně úklidu koupelny nebo kuchyně.

Zdroj: https://www.thespruce.com/top-uses-for-vinegar-in-laundry-2147286
Přidat na Seznam.cz