Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo

Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo

Víte, jak správně skladovat potraviny v domácnosti? Lidé dělají spoustu chyb a poté se diví, že jim některé nevydrží tak dlouho, jak by očekávali. Některé potraviny se doma mohou rychleji kazit, proto je dobré znát triky, díky kterým se trvanlivost nejen prodlouží, ale potraviny budou chutnat pořád stejně dobře. Některé jiné suroviny k tomu mohou pomoci.

Skladování pečiva je někdy složité

Co se týče pečiva, mnoho lidí ho nechá v sáčku, ve kterém ho koupili. Není to ale vhodné, protože v igelitových sáčcích se pečivo zapaří a už nebude tak křupavé. Mnohem lepší jsou papírové sáčky, které dnes najdete v mnoha obchodech. Fungují skvěle. Pokud kupujete chleba, který si chcete dát několik dní za sebou, vyplatí se mít chlebník, ve kterém vydrží delší dobu.

Znáte zásady správného stravování? Pak určitě budete vědět, jak které potraviny skladovat, protože v některých případech se dělají chyby, které vás mohou stát peníze. Jak uchovat chléb tak, aby vydržel například celý týden? Je to velmi snadné, a přitom tak účinné. Chléb může časem vyschnout, nebo dokonce zplesnivět. To je nežádoucí zvláště teď, kdy ceny potravin neustále stoupají a lidé se snaží šetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Zásuvku v pračce jde vyčistit jednoduchou metodou
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké triky v kuchyni fungují?

Jídlo by nemělo přijít nazmar, proto si lidé na internetu předávají vychytávky, díky kterým  potraviny vydrží klidně i o několik dní déle, než je běžné. Jsou to přitom jednoduché triky, na které můžete použít zase něco z domácnosti. Peněženka vám poděkuje za ušetřené peníze. S chlebem je to stejné jako s jinými potravinami.

Můžete k němu totiž vložit malý kousek celeru. Zajistí, že bude chléb čerstvý delší dobu, a není to jediný trik, který funguje. Banány je vhodné zabalit do kuchyňského alobalu, protože vydrží delší dobu čerstvé. Mrkev a jinou zeleninu pak můžete dát do nádoby s vodou a zamrazit. Videa, která ukazují podobné triky, mají velký úspěch.

Zdroj: https://www.bodyandsoul.com.au/nutrition/mums-genius-hack-to-keep-bread-fresh-for-days-is-going-viral/news-story/3d1160234b159dd4a01e49e124b14170?nk=dabe5daa7951363bca85ee433d1c226b-1667044564
Přidat na Seznam.cz