2724

„Cena vašeho plynu je stále vysoká. Moje částka na faktuře je 0 Kč,“ odpověděl jsem volajícímu dodavateli

Ceny energií jsou velkým tématem. Lidé se snaží ušetřit, dodavatelé se snaží o to, získat nové klienty. A to tím, že jim mnohdy volají a nabízejí výhodné nabídky. Někdy ale nedokážou konkurovat.

„Mohu mluvit s někým, kdo má u vás doma na starosti energie?“ ozvalo se v telefonu z neznámého čísla. Odvětil jsem, že správnou osobou mohu být já. Ale už předem jsem varoval, že zájem mít patrně nebudu. To telefonního operátora nijak neodradilo a začal s klasickým výslechem. Kde bydlím, jakého mám dodavatele, kolik ročně platím.

Elektřinu netuším, plyn ano

Může se to zdát divné, ale pokud na vás chce někdo z ničeho nic informace o tom, kolik „propálíte“ ročně elektřiny, ať v kWh, nebo v penězích, patrně nebudete vědět. Já opravdu nevím, jaká byla naše přesná spotřeba. Jen vím, že máme zastropovanou cenu a ve vyúčtování jsme pár tisíc dopláceli. Ale kolik jsme reálně spotřebovali, to netuším. Ale co jsem věděl naprosto přesně, byla cena plynu. A tu jsem operátorovi s radostí řekl.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny na stěně lze vyčistit jednoduše i tak, že po nich nezůstanou ani stopy

Kolik to u vás stojí?

Dlouho mi trvalo, než jsem z operátora dostal, jaké ceny mi může nabídnout on. Zajímala mě především cena plynu, protože se současným dodavatelem elektřiny jsem spokojený a nemám v úmyslu ho měnit. I proto, že nevím zda se vše ještě několikrát neotřese a já bych radši jistotu. Cenu plynu jsem si však nechal říci.

To jste drazí, nebudu mít zájem

Po odpovědi jsem suše konstatoval, že za tuto cenu plyn chtít nebudu, že jsou drazí. Doslova jsem řekl: „Jste drazí, já mám plyn za nula korun,“ což operátora patrně rozhodilo protože byl několik vteřin ticho. Ze zvědavosti se zeptal, jakého mám dodavatele, že mám plyn zdarma. Prostě to pořád nemohl pochopit.

Mohlo by vás zajímat:  Tvrdohlavé skrvny a nečistoty odolávají i těm nejlepším čističům. Pomohou prostředky, které málokoho napadnou

Haló, jste tam?

Sdělil jsem mu, že žádného, že žádný plyn neodebírám, proto mohu tvrdit, že za něj platím 0 Kč. To operátora vnucovače patrně natolik naštvalo, že se buď odmlčel, nebo zavěsil. Na několik mých výzev „Haló, jste tam?“ nikdo nereagoval. A tak jsem se elegantně a vtipně zbavil jednoho otravy, i když chápu, že je to pro něj práce, kterou si možná nevybral dobrovolně.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.

Přidat na Seznam.cz