Boj s rybenkami nemusí být marný. Bylinná vůně je vyžene a domov příjemně zútulní

Boj s rybenkami nemusí být marný. Bylinná vůně je vyžene a domov příjemně zútulní

Rybenky jsou pro naši domácnost neškodné. Nejčastěji se objevují v koupelnách nebo mezi našimi zásobami potravin. Rybenky nepřenášejí žádné nemoci, ale i tak jsou to nevítaní hosté. Mnoho lidí se jich štítí. Pokud znáte tento jednoduchý způsob, jak se rybenek zbavit, máte vyhráno. Budete potřebovat pár surovin, které najdete v kuchyni.

Základní informace a rybenkách

Rybenka je považována za vlhkomilný hmyz. Má charakteristickou stříbrnou barvu. Vyskytuje se prakticky na celém světě. Poprvé se tento hmyz objevil v tropech a do Evropy se dostal během přepravy obilí. Vědci se domnívají, že rybenky existují už více než 300 milionů let. Rybenky v našich domácnostech najdeme nejčastěji tam, kde je vlhko. Například v koupelně, garáži, podkroví a podobně. Tento hmyz se živí potravinami, které obsahují škrob. Rybenky mají v oblibě i cukr, mouku a jiný hmyz.

Způsoby, jak odradit rybenky před návštěvou našeho domu

Pokud se chceme rybenek zbavit, jednou z možností je pořídit si kočku. Kočky rády rybenky loví. Podstatná je prevence. Důkladné větrání v koupelně zabraňuje vlhkosti. Jak již bylo zmíněno, rybenky vyhledávají především teplá a vlhká místa. Další možnost je pohlcovač vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Ruku v ruce s přírodou: domácí prací prostředky potěší snadnou výrobou a minimálními náklady
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí levandulový sprej

Zaručený způsob, jak se nezvaných hostů zbavit, je domácí levandulový sprej proti rybenkám. Nejen že se díky tomuto spreji zbavíme rybenek, ale krásně provoní celý dům. Na přípravu domácího spreje budeme potřebovat:

  • 250 ml vody,
  • 10 kapek levandulového oleje,
  • šťávu z jednoho citronu.

Ingredience dáme do rozprašovače a důkladně protřepeme. Jakmile se všechny ingredience spojí, nastříkáme roztok na místa, kde se rybenky vyskytují nejčastěji. Tento domácí sprej rybenky nezabije, ale jeho intenzivní vůně je odradí od další návštěvy našeho domova. Naše zásoby potravin může před rybenkami ochránit rozmarýn, vratič nebo skořice. Stačí některou z těchto surovin umístit do spíže a máme vyhráno.

Zdroj: https://dengarden.com/pest-control/How-to-get-rid-of-Silverfish-using-Lavender-Oil
Přidat na Seznam.cz