Bobkový list nechybí v žádné kuchyni. Málokdo však tuší, že skvělé využití najde i jinde

Využití bobkového listu je známé především v kuchyni, ale rozhodně se ho vyplatí mít po ruce například na balkoně nebo terase. Ukážeme vám, jak ho používat, abyste se zbavili nejen otravného hmyzu, ale také podpořili svou psychickou pohodu. Bobkový list a jeho využití v kuchyni zná každý – je vhodný hlavně do polévek nebo omáček. Má výrazné aroma, kterým ozvláštníte spoustu pokrmů.

Bobkové listy jako tradiční koření

A jakými vlastnostmi se bobkový list pyšní? Vyplatí se je znát, protože list pak můžete využít nejen v kuchyni, ale také k jiným účelům. Má charakteristickou vůni, která je velmi výrazná. Bobkový list působí pozitivně zejména na lidské trávení. Detoxikuje a čistí vnitřní orgány. Jestliže ho zařadíte do pokrmů pravidelně, můžete se těšit nejen na sníženou hladinu cukru, ale také podpoříte svá játra.

Kromě toho se pomocí bobkových listů zbavíte suchého kašle, mykózy nebo psoriázy. Bobkový list se používá hlavně jako zvýrazňovač chuti, a to nejen polévky. Vyplatí se ho mít po ruce především v letním období, kdy nás mohou otravovat mouchy nebo další hmyz. A jak bude bobkový list proti nim fungovat? Bude stačit jen ho zapálit.

Mohlo by vás zajímat:  Obávané skrvny na oblečení se zdají nezničitelné, každá nečistota však má své řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Zapalte bobkový list a užijte si klidu

Bobkový list k nám přišel ze Středomoří a jeho účinky na lidské zdraví jsou známé už dlouho. Co ale možná nevíte, je to, že se dá použít také proti hmyzu. Tomu totiž vadí jeho výrazná vůně, kterou mnozí lidé milují. Pokud se tedy chcete zbavit otravných much nebo komárů, není nic jednoduššího než zapálit několik bobkových listů. Nahradíte tím chemické prostředky a navíc zajistíte osvěžení vzduchu.

Bylinné aroma je velmi oblíbené u lidí, ale už ne u hmyzu. Bobkový list můžete použít také pro relaxaci, protože uvolní všechny smysly. Zlepší také náladu a uvolní veškeré svalstvo namožené z práce nebo cvičení. Zbavíte se také molů nebo štěnic, kteří mohou navštívit vaši domácnost.

Zdroj: https://commonsensehome.com/bay-leaf/
Přidat na Seznam.cz