Bílá vládne interiéru nejen v domácnostech. Zdánlivě nudná barva nahrává kreativitě

Bílá barva v interiérech hraje prim už několik staletí. Jedná se o univerzální barvu, která je velmi oblíbená právě proto, že k ní můžete sladit doplňky různých barev a nemusíte se v ničem omezovat. Hodí se všude i ke všemu a působí nadčasově. Je čistá, menší místnosti se díky ní projasní.

Bílá barva patří mezi neutrální barvy, stejně jako černá nebo šedá

Bílé stěny najdete v každém bytě, protože zesvětlují místnosti, a ty menší budou vypadat větší. Nové byty se z velké většiny malují právě bílou barvou, protože si noví majitelé poté mohou stěny vymalovat svými barvami nebo je polepit tapetami. I tady ale platí, že by se všechno mělo používat s mírou.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílou barvu najdete u lékařů, v nemocnicích nebo jiných místnostech. Zvětší prostor, bílá barva odráží světlo, a pokud ji dáte na strop, prodloužíte tak výšku zdí. Bílá může opravdu prostor zvětšit, hlavně pokud je dlouhý a úzký. Použít ji můžete také do podkrovních místností, které nejvíce působí stísněným dojmem kvůli zkoseným stěnám.

Mohlo by vás zajímat:  Ratanový nábytek se vrací do interiéru a s ním i svěžest a pohodlí

Pro mnohé z nás je příliš bílé barvy symbolem sterilní čistoty

Pokud máte celý byt vymalovaný bílou barvou a máte ve stejném odstínu také doplňky nebo nábytek, může prostor vypadat uklizeně, sterilně a pro hodně lidí je to barva nevýrazná a nudná. Proto je dobré prostory oživit barevnými doplňky nebo jinak zbarvenou pohovkou či křesly.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílou barvu je tedy nutné používat s rozumem, abyste si u sebe doma připadali opravdu jako doma. Můžete ji kombinovat s výraznými barvami a v tom tkví její výhoda. Můžete s ní vymalovat vlastně každou místnost, která by měla zůstat neutrální. Koupelna, ložnice nebo obývací pokoj – to jsou prostory, ve kterých bude bílá barva základním prvkem, který můžete oživit různými doplňky.

Zdroj: https://www.agwilliamspainting.com/blog/2019/09/why-is-white-paint-so-popular-interior-color-tips-for-2019/
Přidat na Seznam.cz