Agresivní bělidla nechte klidně v obchodě. O dokonale bílé záclony se postarají přírodní prostředky

Bělení a praní záclon a ubrusů nebaví snad nikoho. Kdo by ale doma nechtěl mít zářivě čisté a voňavé závěsy, které se stanou dokonalou dekorací našeho obydlí? Pokud budete vědět, jak si snadno poradit nejen se zašedlými skvrnami, můžete si ušetřit nejen spoustu práce, ale také peněz. Existují metody, na které budete potřebovat pouze prostředky, které najdete doma v kuchyni.

Jak vyprat závěsy, aby byly čisté a vydržely dlouho zářit?

Jestli si chcete ušetřit práci při bělení, nemusíte kvůli tomu do obchodu. Hravě vám pomohou prostředky, které najdete doma v kuchyni a které používáte při úklidu. Ocet má antibakteriální vlastnosti a také neutralizuje zápach. Je to tedy vhodný přípravek na čištění záclon nebo ubrusů. Na deset litrů vody dejte půl sklenice octa, namočte do roztoku záclony na celou noc a potom je můžete klasicky vyprat. Natáhněte na tyč a nechte uschnout.

Můžete vyzkoušet také vaječné skořápky. Nadrťte je, dejte do látkového sáčku a takto vhoďte do bubnu pračky. Přidejte špinavé závěsy a zapněte program na jemné praní, maximálně do třiceti stupňů. Vaječné skořápky opravdu odstraní nejen zašedlý odstín, ale závěsy budou také chráněné před prachem.

Mohlo by vás zajímat:  Okna je třeba na zimu správně nastavit. Díky tomu nebudeme plýtvat teplem ani penězi
Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete závěsy vybělit?

Bělení závěsů také není žádná věda. I tady si totiž můžete pomoci prostředky, které najdete doma. Mezi takové patří citron a čpavek. Citron obsahuje kyselinu, která odstraní nažloutlý odstín a dodá závěsům bílou barvu. Navíc také neutralizuje nepříjemné pachy. Dejte citronovou šťávu do misky s teplou vodou, namočte do ní závěsy a nechte přes noc působit. Poté můžete záclony pověsit na slunce, které ještě vytáhne zbývající zašednutí.

Pomoci může také čpavek. Do misky nalijte tři lity vody a přidejte lžíci čpavku. Zamíchejte a namočte do roztoku záclony. Po několika hodinách vyndejte a dejte vyprat na jemný program s vhodným pracím prostředkem.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/whiten-window-sheers-30856.html
Přidat na Seznam.cz