Ačkoli nosí štěstí, lidé je doma nesnesou. Na pavouky jde jednoduše vyzrát

I když se často říká, že šťastný domov je tam, kde se objevují pavouci, ne všichni lidé to rádi slyší. Lidé trpící arachnofobií by pavouka nepotřebovali vidět po celý rok. Jak tedy pavouky zlikvidovat? A jsou všichni pavouci opravdu škodliví?

Kde se pavouci objevují nejčastěji?

I když bychom si mohli myslet, že se pavouci nejčastěji objevují tam, kde je špína a nepořádek, není tomu tak. Pavouci se objevují také v čistých a uklizených domácnostech. Pavoukům dokonce ani nezáleží na okolní vlhkosti vzduchu. Velmi často vyhledávají tiché a klidné místnosti.

Jak se zbavit pavouků v domácnosti?

Pavouci se do domu dostanou okny nebo větracími průduchy. Proto se vyplatí dát do oken sítě. Moskytiéry zabrání pavoukům, aby se do naší domácnosti dostali jednoduše přes okno. Pokud už sítě v oknech máte a domníváte se, že by tudy stále pavouci mohli putovat k vám do domácnosti, zkuste si na okno dát truhlík se zasazenou mátou či levandulí. Jejich aromata totiž pavouky odrazují.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud nemůžete nebo nechcete na parapety dávat květiny, postačí, když tyto parapety a okenní rámy natřete vodou s přídavkem kyseliny citronové. Lze také použít plátek citronu, kterým tyto místa potřete. Citron pavouky nezahubí, ale je pro ně dráždivý, takže se raději těmto okenicím vyhnou. Nezapomeňme, že pavouček přináší štěstí. A tak pokud nějakého pavouka v domácnosti objevíte, není nic jednoduššího než jej vzít na noviny nebo list papíru a vyhodit ven.

Mohlo by vás zajímat:  Hodit prádlo do pračky a zapnout ji je chyba. Nejprve je třeba udělat důležitou věc

Jsou pavouci v domě také užiteční?

Na obhajobu pavouků musíme podotknout, že jsou pro lidi v určitých ohledech užiteční. Nejsou pro nás žádnou hrozbou a na druhou stranu nás dokážou skvěle chránit před nepříjemným hmyzem i před nemocemi, které tento hmyz přenáší. Pavouci se totiž živí nejen mouchami, ale také komáry, moly, blechami, mravenci či mšicemi.

Zdroj: https://www.indiatoday.in/information/story/how-to-get-rid-of-spiders-and-cobwebs-from-your-house-check-here-1730849-2020-10-12
Přidat na Seznam.cz