Absorpční podložka u baleného masa má několik funkcí. Zdravotně závadná je jen v jediném případě

U baleného masa často narazíte na podložku, která se většinou nachází přímo pod masem. Většina z nás neví, k čemu slouží, a vynořuje se kolem ní mnoho otázek. Někteří lidé se jí obávají a snaží se ji co nejrychleji vyndat a vyhodit do koše. K čemu tedy tato podložka slouží?

Střet s podložkou

S touto podložkou se můžete setkat v baleních s rybami, drůbeží, droby a syrovým masem. Nejčastěji má bílou barvu a je vyrobena z absorpčního materiálu. Vložky v balení s masem se profesionálně nazývají absorpční polštářky a to napovídá i něco o jejich základní funkci. Tyto vložky však hrají i několik dalších úkolů, o kterých se vyplatí vědět.

Absorpční podložka plní v balení s masem tři základní funkce. Jako první absorbuje krev a vlhkost, díky čemuž maso déle vydrží čerstvé. Díky tomu, že vložka v obalu s masem absorbuje vlhkost, se na mase v menší míře vyvíjejí mikroorganismy, proto se i předpokládá, že má antibakteriální funkci.

Zdroj obrázku: Freepik

Funkce podložky

Studie ukazují, že při nákupu masa zákazníci ve velké míře věnují pozornost jeho estetice. Díky absorpční podložce se nám maso zdá chutnější, protože není ponořeno ve vodě a krvi. Většina z těchto podložek je vyrobena ze silikagelu nebo celulózy a je potažena polyethylenem. Pokud vám náhodou absorpční podložka spadne do mísy, ve které připravujete mleté ​​maso nebo jiná jídla, nemusíte se obávat.

Mohlo by vás zajímat:  Bodnutí hmyzem může mít fatální následky. Rozpoznejte příznaky alergie včas

Tato podložka nepředstavuje žádnou hrozbu pro zdraví. Horší je, pokud vám tato podložka spadne na pánev. Tento typ plastu není určen k zahřívání, takže může uvolňovat sloučeniny, které nejsou dobré pro naše zdraví. Samozřejmě pokud jde o jednorázovou situaci, že hned po pádu podložku vytáhneme, nic se neděje a neublíží nám. Pokud však začne tát, takové jídlo již není vhodné ke konzumaci.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/summer-grilling/meats/meat-packaging-absorbent-pad
Přidat na Seznam.cz