5 tipů, jak zbavit oblečení zatuchlého zápachu: prádlo bude znovu svěží a čisté

Vyprali jste prádlo a i přes použití aviváže je cítit zatuchlinou? Nejčastější příčinou jsou bakterie. Bakterie se mohou na prádlo dostat jak ze zašpiněné pračky, tak také ze skříně. Infikovanou skříň je vhodné často větrat a čistit. Další příčinou může být nedostatečně proschlé prádlo.

Tip číslo 1 – mráz

V každém případě se musíme zbavit bakterií, které se na oblečení vyskytují. Proto se doporučuje zahubit je mrazem. Dejte oblečení do alobalu a poté přes noc do mrazáku. Nízké teploty bakterie zahubí a zápach bude rázem pryč. Pokud venku mrzne, můžete oblečení přes noc uložit také ven.

Tip číslo 2 – ocet

Ocet je velmi účinný antibakteriální prostředek. Známe čisticí prostředky obsahující ocet, které se používají například i při úklidu v domácnosti. Zatuchlé prádlo vyčistíte tak, že jej dáte do pračky a k pracímu prostředku přidáte také sklenici octa. Ocet v pračce zahubí nežádoucí bakterie v prádle a navíc pročistí pračku. Pokud se zápach objeví u bílého prádla, můžete místo octa použít také bělidlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Tip číslo 3 – jedlá soda

Jedlá soda funguje stejně dobře jako ocet. Rozpusťte dvě lžíce jedlé sody ve vodě a přidejte tento roztok do pračky. Při praní použijte co nejvyšší teplotu, jakou dané prádlo snese. Díky tomu se zbavíte bakterií v prádle a také nežádoucího zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice neohrožují pouze venkovní rostliny. I ty doma ochrání obyčejné mléko

Tip číslo 4 – borovicový olej

Zápach také odstraníme díky vůni borovicového oleje. Stačí do prádla přidat pár kapek esence. Nejen, že nám prádlo bude nádherně vonět, ale tento olej si poradí i se sporami plísní i skvrnami.

Tip číslo 5 – žehlička

Bakterie je možno zahubit jak mrazem, tak také vysokou teplotou. Proto nezapomínejme na žehlení prádla. Díky vysoké teplotě žehlicí plochy se snadno zbavíme bakterií na oblečení. Zápach pak bude mnohem méně patrný.

Zdroj: https://www.coit.com/how-get-rid-musty-smell
Přidat na Seznam.cz