5 netradičních způsobů, jak využít kyselinu citronovou: tento bílý prášek má rozhodně co nabídnout

Kyselina citronová je nepostradatelným pomocníkem nejen v kuchyni, ale také při domácím úklidu. Vyplatí se ji mít doma ve větším množství, protože pomůže nejen s čištěním, ale také s jinými činnostmi. Představíme vám pět způsobů, jak můžete kyselinu citronovou využít. Je to levný, a přitom účinný prostředek, který neškodí životnímu prostředí.

Kyselina citronová je chemická sloučenina

Kyselina je považována za bezpečnou látku, ale musíte být velmi opatrní na své oči. Tradičně se totiž používá jako antioxidant v potravinách, jako čisticí prostředek nebo jako součást léčivých přípravků. Jak se ale ukázalo, má mnohonásobné využití v domácnosti. A na co ji tedy můžete použít? Je to skvělý prostředek na odstranění vodního kamene. Hodí se tak především do koupelen, kde se vodní kámen vyskytuje nejvíce.

Najdete ho ale také v kuchyňských spotřebičích, například v rychlovarné konvici. Pokud tam často necháváte vodu, může se vám hodit právě kyselina citronová, protože vás vodního kamene snadno zbaví. Stačí jen nasypat dvě lžíce kyseliny citronové do konvice a zalít trochou vody. Poté povařte a nechte 15 minut působit. Vodu vylijte a konvici vypláchněte. Je to velmi účinná metoda, která je navíc také ekologická.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího pečiva ještě vykouzlíte dobroty ke svačině či večeři pro celou rodinu
Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina nepodráždí pokožku

Kyselinu pak můžete použít také na odstranění sedimentu ve sklenicích, například od čaje nebo kávy, stačí na vlhkou houbičku trochu nasypat a nádobí vyčistit. Kyselinu citronovou můžete dokonce přidat také do myčky nádobí, protože je skvělým čističem. Hodí se také na připálené nádobí. Do hrnce nebo pánve nasypte hned celý sáček kyseliny, přidejte půl litru vody, povařte, snižte plamen a nechte jen probublávat.

Kyselina najde využití také při praní. Má skvělé vlastnosti, které využijete například při odstranění skvrn z bílého oblečení. Prádlo také přírodní cestou vybělí, takže ji můžete používat například na záclony nebo ubrusy, které potřebujete mít bělostné. Zbavíte se také špíny z rukou, například po práci v garáži. Nedráždí pokožku a navíc vaše ruce budou krásně vonět.

Zdroj: https://mommysmemorandum.com/uses-citric-acid/
Přidat na Seznam.cz