Collection Various Cactus Succulent Plants Different Pots Potted Cactus House Plantsscandinavian Room Interior With Plants Composition Design Hipster Pots Floral Concept

4 rostliny, které jsou jedinečným doplňkem podzimního interiéru

Jak se dny zkracují a teploty začínají klesat, není lepší způsob, jak přivítat útulnou a barevnou podzimní atmosféru ve vašem domově, než zakomponování sezónních rostlin do vašeho interiéru. Podzim nabízí jedinečnou paletu teplých, zemitých tónů a textur, které lze krásně doplnit správným výběrem rostlin. V tomto článku prozkoumáme některé z nejlepších rostlin pro dekoraci interiéru během podzimní sezóny, přidáme do vašeho domova dotek přírodní krásy a zároveň vytvoříme pohodlnou a příjemnou atmosféru.

Chryzantémy

Chryzantémy jsou typické podzimní rostliny známé pro své zářivé barvy a ohromující květy. K dispozici v různých odstínech červené, oranžové, žluté a dokonce i bílé, vnesou do každého vnitřního prostoru výbuch podzimního lesku. Těmto odolným trvalkám se daří v přirozeném světle, takže jsou ideální pro umístění v blízkosti oken nebo pod jasným umělým osvětlením.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nejsme v bezpečí. Znečištěný vzduch je katastrofa pro zdraví, řešením jsou rostliny

Dýně a tykve

Zvažte, jak svou vnitřní výzdobu proměnit v hravou oslavu sklizně s ukázkou dýní a tykví. Tyto přírodní dekorace se dodávají v různých tvarech, velikostech a barvách, díky čemuž jsou univerzální volbou pro tradiční i současné interiéry. Uspořádejte je na stoly, římsy nebo jako středobod místnosti, abyste zachytili podstatu podzimu.

halloween-pumpkins-jack-o-rsquo-lantern-decoration
Zdroj obrázku: Freepik

Aglaonema

Aglaonemy jsou vynikající volbou pro nenáročný, ale elegantní doplněk vaší podzimní výzdoby. Tyto tropické rostliny se vyznačují atraktivními listy s různými odstíny zelených a stříbrných vzorů, které poskytují uklidňující kontrast k ohnivým odstínům podzimu. Jsou odolné vůči špatným světelným podmínkám, takže se hodí téměř do každého koutu vašeho domova.

Mohlo by vás zajímat:  Nezbytnosti, které je nutné pořídit před příchodem pejska do rodiny

Sukulenty

Sukulenty jsou všestranné rostliny odolné vůči suchu, které lze kreativními způsoby začlenit do vaší podzimní výzdoby. Uspořádejte je do dekorativních květináčů nebo terárií a hrajte si s různými odrůdami. Jejich jedinečné textury a odstíny, včetně bohaté zelené a teplé červené, zachycují podstatu podzimu.

Zdroj: https://woodpeckerflooring.co.uk/2021/10/5-of-the-best-indoor-plants-for-autumn-winter/
Přidat na Seznam.cz